Hororové filmy, které zašly příliš daleko

Hororový žánr nabízí nepřeberné množství nápadů. Od filmu s čistou řezničinou po hrůzostrašné komplexní příběhy. Ať už filmy disponují paranormální jevy, mytologickými nestvůrami, bytostmi odjinud či jen neuvěřitelně sadistickými vrahy – jedno mají společné. Ve zdravé i nezdravé míře diváka vylekat. Ale jsou tady i takové snímky, které při přílišné snaze tvůrců zašly příliš daleko. Filmy, které překročily hranice a nevěděly, kdy skončit. A právě na deset z nich se teď společně podíváme.

10Kanibalové

Není těžké poukázat na to, že tvůrci filmu Kanibalové zašli příliš daleko při pořizování těch nejvíce realistických záběrů. Ale není to úplně tím, co se stalo záchrannému týmu, který se vypravil do Amazonského pralesa pátrat po ztraceném dokumentárním štábu. Většina filmů funguje jako chytře vystavěné trikové záběry, které u diváků vyvolávají pochybnosti ohledně reálnosti záběrů. Tento snímek stvořil jednu scénu, která je až příliš skutečná. Bohužel jde o týrání zvířat.

Režisér Ruggero Deodato se rozhodl speciální efekty a umělé rekvizity nahradit skutečnými obětmi natáčení. V tomto případě se jedná o skutečné popravy a likvidace zvířat. Filmový štáb má na svědomí smrt jednoho nosála, tarantule, hada, mořské želvy (ohrožený druh), dvou chápanů a jednoho celého prasete.

Natáčení v Amazonii znamenalo, že štáb nemusel dodržovat přísné kodexy pro natáčení filmů se zvířaty podle amerických zákonů. Ani to nezabránilo filmu v příjímání mnohonásobných zákazů promítání v nejrůznějších státech světa. Holt, tlačit na pilu v rámci realističnosti filmu se nevyplácí. Přesto, že kanibalistický horor vyšel do světa již v roce 1980.

Zadní

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × one =