Jak vypadají slavná hororová monstra bez masky?

Zatímco příběhy slavných hororových záporáků známe do nejmenších detailů, často nevíme nic ani o tom, jak takové monstrum vzniká, ani o hercích, kteří je ztvárnili.

5Pinhead Cenobite = Doug Bradley

Jedno z nejslavnějších hororových monster jménem Pinhead můžete znát ze série filmů Hellraiser. Prvního Hellraisera napsal a zrežíroval Clive Barker, který je zároveň autorem knižní předlohy. Letos vyšel již jedenáctý film z této série. Ovšem žádný z nich se ani zdaleka nevyrovnal úspěchu prvního dílu. Doug Bradley si hlavního záporáka zahrál šestkrát v řadě, což se povedlo málokterému herci. Povedlo se to například Tobinu Bellovi, který hrál Jigsawa nebo Christopheru Leemu, který hrál Drákulu.

4Leatherface = Gunnar Hansen

V roce 1974 natočil Tobe Hooker kultovní horor Texaský masakr motorovou pilou. Hlavního záporáka jménem Leatherface si zahrál Gunnar Hansen. Příběh hlavního záporáka byl inspirován skutečným sériovým vrahem jménem Ed Gein. Po Hansenovi si roli šíleného vraha s maskou z lidské kůže vyzkoušela celá řada herců. Ovšem nikdo z nich nebyl tak děsivý a zároveň autentický jako Gunnar Hansen. Ten sklidil za svou roli velký úspěch a nabídky na další role se mu jen hrnuly. Hansen ale všechny nabídky dlouho odmítal, protože se chtěl věnovat své další vášni – spisovatelství. Nakonec se rozhodl pro malý comeback a ke konci svého života si zahrál ve filmech Hellblock 13 nebo Next Victim. Krátce nato ale zemřel na rakovinu ve věku 68 let.

KOUKNI SE  TOP 5 filmů a seriálů na Netflixu právě teď

3Vetřelec = Bolaji Badejo

Vetřelec Ridleyho Scotta znamenal revoluci v propojení hororu a sci-fi. Role hlavního záporáka ale byla dlouho neobsazená. Nakonec byl Ridleymu Scottovi představen nigérijský student inženýrství Bolaji Badejo. Jeho dlouhá, ale štíhlá postava byla ideální pro roli vesmírného monstra. Díky tomu vypadal Vetřelec velmi realisticky. 

Badejo si Vetřelce zahrál jenom jednou, protože další filmy začaly používat více počítačových technologií a další režiséři Badeja z role vystrnadili. Bohužel Badejo zemřel v pouhých 39 letech, takže žádné další role si už nezahrál.

2Predátor = Kevin Peter Hall

Původně měl Predátora hrát Jean-Claude Van Damme, protože se režisérovi zamlouvala představa monstra, které umí kung-fu. Ale s Arnoldem Schwarzeneggerem na palubě se producentům zdálo obsazení až moc plné akčních hvězd, a tak chtěli do role hlavního záporáka méně známého herce. Kevin Peter Hall si zahrál Predátora dvakrát, ale krátce po premiéře druhého filmu zemřel na zápal plic spojený s AIDS ve věku 35 let.

1Freddy Krueger = Robert Englund

To by nebyl správný žebříček hororových monster, kdyby neobsahoval muže vašich snů. Jakkoli byl kritiky oslavován Jackie Earle v této roli v remaku Noční můry na Elm Street, je jen jedno jméno, které jako první rezonuje s postavou Freddyho Kruegera. A to je herec Robert Englund, který v roli zůstal téměř dvě desetiletí v celkem osmi filmech. Hororoví fanoušci ho zbožňovali celou dobu a bez něj by celá hororová série rozhodně neměla takový úspěch.

KOUKNI SE  Komentář: Vyšehrad: Seryjál – Fenomén Lavi míří do kin a to hned dvakrát. Jaký to má ale smysl?

Pavel Melotík

Zdroje: http://www.looper.com/13942/horror-movie-characters-behind-mask/?utm_source=zergnet.com&utm_medium=referral&utm_campaign=zergnet_3012100&utm_content=3

 

Předchozí článekNejočekávanější filmy letošního podzimu
Následující článekSlavné filmové celebrity, které už ani nepoznáte…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − 8 =