Hororová klišé, která musí skončit

Nejen svět hororu se potýká s klišé momenty. Je to prakticky slabina každého filmového žánru. Ale dnes si ukážeme deset těch nejčastěji užívaných klišé v hororových filmech, která už nutně musí buď skončit, nebo by je tvůrci měli výrazně pozměnit. Ale tak, aby netrpěl film ani diváci, kterým se po těchto opakujících se scénách už určitě protáčejí oči v sloup.

9Je to jen kočka

Fakeové lekačky jsou neuvěřitelně chabé v 95% případů. Ale toto číslo se může vyšplhat až skoro ke sto procentům, když zdrojem vylekání není nic jiného než něčí kočka. Klišé, které zcela jistě zpopularizoval režisér prvního Vetřelce, Ridley Scott. Kočka na palubě lodi Nostromo jménem Jones vyděsí Bretta (Harry Dean Stanton) a publikum ještě před příchodem skutečné hrůzy – Xenomorfa.

Je smutné, že tato momentka byla neúprosně zrecyklovaná filmovými tvůrci bez nápadu, kteří vyskakující kočku používají jako levný způsob vylekání diváků. Pro kohokoli, kdo se alespoň trochu orientuje v žánru, je skutečně frustrující vidět tento okamžik stále dokola. Lekačka s kočkou je symbolem kreativního bankrotu i pro ty, kteří se z toho snaží uniknout.

Kdyby alespoň toto klišé přinejmenším pozměnili. Třeba tam hodili místo všudypřítomné kočky, psa nebo nějaké jiné domácí zvíře. Anebo se na fake lekačky úplně vykašlali.

Příklady: druhý a sedmý Pátek třináctého, Horor v Amityville, Halloween II, Řbitov zvířátek

Předchozí článekTom Cruise při natáčení MI7 tentokrát skotačí na vlaku
Následující článekNejúčinější přírodní antidepresivum? Třezalka tečkovaná

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 + 20 =