Cruella: Origin disneyovské záporačky kombinuje punk s londýnskou módou

Trailer na nový film upomíná na filmovou tvorbu Tima Burtona s Emmou Stone v hlavní roli. Příběh o zrodu a vzestupu jedné z nejikoničtějších disneyovských postav působí svěže, atraktivně a dynamicky. Tvůrci nešetřili jak tanečními a hudebními výstupy, tak i výbuchy a akčními scénami. Jak se ze švadleny stane první dáma londýnského zločinu? A dojde i na dalmatíny!

Další hraný reboot klasické disneyovské pohádky se hlásí o slovo. Cruellu de Vil z animované klasiky 101 dalmatinů si zahraje Emma Stone a režíruje Craig Gillespie. Ten natočil kritiky oceňované životopisné drama Já, Tonya nebo akční survival thriller Do posledního dechu. Scénář napsal Kelly Marcel, Steve Zissis a Tony McNamara. Poslední jmenovaný se proslavil podvratným historickým dramatem Favoritka nebo satirickým životopisným seriálem Veliká o ruské panovnické rodině v 18. století.

Ve středu příběhu je mladá podvodnice a švadlena Estella, vychytralá a vynalézavá dívka, jež je rozhodnutá, že se prosadí v módním návrhářství. Spřátelí se se dvěma zloději, kteří oceňují její chuť k podvodům a společně se protloukají životem v londýnských ulicích. Estellin vkus zaujme baronku von Hellmanovou, neskonale šik a děsivě elegantní módní legendu. Jejich vzájemný vztah dá do pohybu sledu událostí a odhalení, kvůli kterým Estella začne podléhat svojí zkažené a kruté stránce. Začne se z ní stávat vymóděná a pomstou posedlá Cruella.

Trailery nás zavádí do 70. let do prostředí punkového Londýna, který je plný módy, umělců a retro hudby. Příběh staví na střetu Cruelly s baronkou a módní návrhářkou von Hellmanovou, kterou hraje Emma Thompson. Film je plný krásných a křiklavých šatů, které nosí krásné a nebezpečné ženy v opulentních londýnských barech a na luxusních módních molech. Ústřední herecká dvojice Stone vs. Thompson slibují atraktivní souboj mezi zkaženými hrdinkami a film vlastně nenabízí žádného kladného hrdinu, což je na snímek z dílny Disney poměrně překvapující. Nicméně kombinace Londýna sedmdesátých let, punkového a módního prostředí a především revenge motivu mezi dvěmi zajímavými postavami slibuje atraktivní divácký zážitek.

KOUKNI SE  Bruce Willis trpí demencí. Smutný pohled na odcházející hvězdu

Každopádně film ohlásil premiéru na americkém Disney+ 28. května a v českých kinech bude premiéra 14. června.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − 2 =