Co jste nevěděli o seriálu Městečko South Park

V tomto článku se dozvíte ty nejpikantnější informace a zajímavosti z animovaného fenoménu jménem Městečko South Park. Co jste nevěděli o seriálu Městečko South Park a styděli jste se zeptat? Nebo jste vůbec netušili? Čtěte!

Cartmanovy sólové akce

Fakt, kterého si málokdo všimne. Cartmanovy dějové linky jsou většinou jen Cartmanovy. Když spolutvůrce Trey Parker píše dějové linky a postava Cartmana hraje hlavní roli, jde ve většině případů o sólo akce. Kupříkladu Cartman se nemůže dočkat vydání nové konzole. A tak se nechá Buttersem zmrazit, aby si ukrátil čekání. Jenže Butters na něj jaksi zapomene. A Cartman je rozmrazený až o několik stovek let později. A v tom to je. Pokud se děj točí okolo Cartmana, nesekundují mu žádní jeho nejbližší kamarádi Kyle, Stan nebo Kenny.

Guinessova kniha rekordů

Animovaný seriál s peprnou mluvou si zajistil jeden velice netradiční rekord, který byl zapsaný do Guinessovy knihy rekordů. Rekord drží v největším počtu přísah v animovaném seriálu. Zatím jich v seriálu padlo 110. Protože vznikají stále další a další díly, u toho počtu dlouho nezůstane.

Znělka z první série

Ti z vás, kteří si ještě pamatují první sérii, by si také měli pamatovat, že znělka původně zněla jinak. Písnička pro první sérii seriálu obsahovala několik necenzurovaných sprosťáren. Když budete poslouchat pozorně, uslyšíte Kennyho zpívat o tom, že má rád dívky s velkýma vagínama a velkými prsy.

Terrance a Phillip

Kanadská dvojice Terrance a Phillip jako pomyslný úspěšný seriál, na který se dívá spousta teenagerů v South Parku, oplývá laciným záchodovým humorem a prděním. Zajímavé na tom je, jak vlastně tato dvojice vznikla. Tvůrci seriálu Terrance a Phillipa vytvořili na základě četné kritiky, která tvrdila, že seriál je jedna velká špatná animace plná vtipů o prdění. Fiktivní kanadská dvojice ujíždějící na fekálním humoru vznikla jako odpověď na výše zmíněnou kritiku.

Šéf existuje

Kdo by neznal postavu Šéfa ze South Parku- černocha při těle, který pracuje jako šéfkuchař ve školní jídelně. Libuje si v ženských a nemravných písničkách. Tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone znají na univerzitě v Coloradu jednoho zaměstnance jídelny. Právě podle něj stvořili postavu Šéfa a vpravili ho do seriálu. Nikdo neví, jak moc se skutečný „šéf“ podobá své animované podobě. Jisté je, že základ ze skutečné osoby zachovali.

Úplně první epizoda

Vraťme se na samotný začátek seriálu. Proč? Protože úplně první vysílaná epizoda se od všech následujících liší. Dost podstatným rozdílem. Zatímco všechny díly vznikly a stále ještě vznikají v počítačích v animačních programech, první díl šel jinou cestou. Pro pilotní epizodu byla použitá takzvaná „stop-motion“ animace postaviček nastříhaných na obyčejném papíře. A následně snímek po snímku natočená.

Pravda je tam venku

Toto je motto mysteriózního seriálu Akta X a animáč se toho také drží. Kromě epizod, kde ufoni vystupují jako jedni z hlavních postav, se mimozemští návštěvníci objevují v téměř všech epizodách. Můžete si toho všimnout téměř vždy. Především v záběrech s větším počtem animovaných postaviček. Vždy se nenápadně a v pozadí tyčí jedná hlava mimozemšťana. Schválně. Kdo z vás diváků si toho všiml? Já se přiznám, že ne.

5 dní a hotovo

Přemýšleli jste nad tím, jak dlouho trvá vytvořit jednu epizodu? Celých pět dní. Tak teď už to víte. Dílů zatím existuje 277. Když si to spočítáme, tak to činí celkem 1385 dní. To znamená, že tvůrce stála tvorba prozatímních dvaceti řad zhruba 3 roky a 8 měsíců. To je na jeden projekt dost času.

Rodina Kylea a Stana

Přesněji příjmení Stanovy rodiny a Kyleovy rodiny jsou odvozená od příbuzných Treye Parkera a Matta Stonea. Abych to uvedl na pravou míru. Stanovo příjmení vychází z příjmení příbuzných spřízněných s Treyem Parkerem. Kyleovo příjmení pak vychází od příbuzných ze strany druhého tvůrce Matta Stonea.

Halloweenské speciály

Speciální halloweenské epizody se pyšní jednou pravidelnou zvláštností. V každém halloweenském speciálu se objevila postava, která nosila masku Chewbaccy. Nešlo vždy o tutéž postavu. Ale v každé dušičkové epizodě masku nosila alespoň jedna postava. Nezáleželo na tom, kdo to zrovna byl.

Celebrity v seriálu

Účast známých osobnosti je nedílnou součástí seriálu. Akorát tvůrci jim vždy nabízejí podivné a mizerné role. Jeden z prvních známých herců, který se mohl v seriálu objevit, byl Jerry Seinfeld. Agent Jerryho Seinfelda kontaktoval Parkera a Stonea s nadějí, že by se mohl později objevit v seriálu. Tvůrčí duo souhlasilo a nabídlo herci roli jednoho z krocanů na místní farmě. To pochopitelně Seinfeld odmítnul. Ale jiní herci a herečky souhlasili s jejich směšnými nabídkami. Jay Leno propůjčil svůj hlas postavě pana Kočičáka. George Cloooney ztvárnil štěkajícího psa v teplé plavbě teplého Ala. A to nemluvím o Barbře Streisand, která byla v seriálu ztělesněním zla.

Nesmrtelný Kenny

Postava Kennyho (chlapec s kapucí, kterému není vůbec rozumět) zemřela v seriálu již několikrát. To je známá věc. Proto se věta: „Zabili Kennyho. Parchanti!“ stala nedílnou součástí seriálu. Kolikrát už vystrojili Kennymu pohřeb? Více jak osmdesátkrát. A určitě toto číslo nebude konečné. Typickými způsoby, kterými klučina odešel ze světa, je rozdrcení, zastřelení, vybuchnutí, přejetí či rozpůlení a zaútočení zvířetem. Mezi netradičnější způsoby Kennyho smrti patří rozmixování, umrznutí, utopení, zadušení a smrt ve snu. Něco na způsob Noční můry v Elm Street.

Postava Butterse založená na tvůrci seriálu

Stejně jako Butters je i Eric Stough (režisér animací) veselý, naivní, optimistický a důvěřivý člověk. Jediným markantním rozdílem mezi Buttersem a Stoughem zůstává vzhled a barva vlasů. Parker a Stone zakomponovali do Buttersovy postavy pouze charakteristické rysy svého kolegy.

Cartmanova máma inspirovaná skutečnou osobou

Znalci seriálu vědí, že Cartmanova máma není žádný svatoušek. I když se tak tváří a svému synáčkovi splní, co mu na očích vidí. Má ráda, když je v její posteli pořádně rušno. Právě její jméno Liane pochází od nevěrné snoubenky Treye Parkera.

Pan Hankey, vánoční hovínko

Další postavička, která vznikla ze života tvůrce Treye Parkera. Trey trpěl v dětství jedním zlozvykem. Nesplachoval záchod. A odtud vznikl nápad na postavu Pana Hankeyho, vánočního hovínka. Ano, ano. Městečko South Park je pověstné svou peprnou mluvou a šílenými nápady.

Kennyho hlas

Jak vznikl Kennyho mumlavý hlas? Jednoduše. Spolutvůrce seriálu Matt Stone, který namlouvá všechny Kennyho dialogy a monology, si přikryje ústa rukávem nebo rukou. Zajímavostí je, že v originále není Kennymu vůbec rozumět. České oddělení pro dabing se to rozhodlo změnit. Takže zatímco Kennymu v angličtině nerozumíte vůbec nic kromě nesouvislého mumlání, v česky dabované verzi mluví Kenny naprosto jasně. Přesněji huhlání a mumlání ponechali, ale je mu rozumět, co zrovna říká.

Trey a Lego

Tato informace není žádná kachna. Vychází z přiznání Treye Parkera, které naleznete ve čtyřiceti minutovém dokumentu 6 Days to Air: The Making of South Park. Dokument mapuje tvorbu jedné epizody tohoto animovaného seriálu. Právě tady se přiznal Parker, že když u něj zavládne tvůrčí sucho, vytáhne lego kostky a začne stavět. Nezáleží na tom, co. Důležité je, že Parkerovi umožní tato činnost odemknout jiné části jeho mozku, jak sám dodává.

Celebrity ještě jednou

O účasti slavných na seriálu jsem psal. Druhým faktem je, že neexistuje jediná epizoda, ve které by nepadlo alespoň jedno jméno někoho slavného (a nemusí to být z herecké branže) nebo se neobjevila jediná animovaná tvář některé z celebrit.

 

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com, www.wikipedia.org

Předchozí článekPrvní reakce na sci-fi Ready Player One od Stevena Spielberga
Následující článekPrvní trailer na Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three − 1 =