Black Mass: Nezastavitelný Johny Depp

Black-Mass-1Film vypráví pravdivý příběh Jamese „Whiteyho“ Bulgera, vůdce irského gangu Winter Hill Gang. V druhé polovině minulého století začal neochotně spolupracovat s FBI s cílem zlikvidovat veškerou konkurenci v podobě italského gangu. Získal si tím vládu nad jižním Bostonem a podporu u FBI, která jeho práci přehlížela. Jeho bratr William si zvolil naprosto odlišnou cestu a stal se senátorem za stát Massachusetts. I přesto spolu udržovali poklidný bratrský vztah, pořádali rodinné večeře a chodili na nedělní mše.

Whitey Bugler se narodil 3. září 1929, dnes mu je tedy 86 let. V roce 1997 byla jeho aktivita zveřejněna médii, což vedlo k velice nepříjemné situaci nejen pro něj, ale převážně pro FBI. Whitey se poté schoval na 14 let , 12 let z toho byl na listině FBI nejvíce hledaných zločinců. V létě 2011 byl zatčen, ale kvůli jeho zdravotním potížím se soud táhl přes 2 roky. Až v roce 2013 byl odsouzen z celkem 31 případů porušení zákona na doživotí. V současnosti je znám jako vězeň číslo 2182-748, které mu udělili ve vězení USP Coleman na Floridě.

Black-Mass-3
Johny Depp strávil pouze v maskérně několik hodin

Johny Depp je známý pro své bizarní role, které jeho filmům většinou přinesly úspěch a popularitu, nebo se dokonce stali jeho ikonou. Mezi jeho nejslavnější role patří detektiv Tom Hanson ze seriálu 21 Jump Street (1987-1991), Střihoruký Edward z filmu Edward Scissorhands (1990), kapitán Jack Sparrow z filmové série Pirates of Carribean (2003-současnost), Willi Wonka v Charlie and the Chocolate Factory (2005) a Mad Hatter, málem sama Alenka ve filmu Alice in Wonderland (2010). V tomto filmu se chopí hlavní role Whiteyho Buglera. Není to poprvé, co si zahraje gangstera, již dříve si zahrál Donnieho Brasca ve stejnojmenném filmu z roku 1997, George Junga v Blow (2001) a Johna Dillingera ve filmu Public Enemies (2009). Z traileru plyne, že Whitey bude nejen agresivní a brutální, ale zároveň plný humoru a ironie. Deppův irský přízvuk mu dodává sebedůvěru a doplňuje jeho extravagantní vzhled pravého a neočekávaného gangstera.

KOUKNI SE  Top Gun: Maverick startuje v kinech. Natáčel se na českých L-39 Albatros
Black-Mass-6
„You spilled a secret family receipt today, maybe you spill a little some upon me tomorrow.“

Jako malí si spolu John Connoly a Whitey Bugler hráli na písku. Poté vyrostli, z jednoho se stal gangster a z toho druhého vysoce postavený zaměstnanec FBI. Je to právě Joel, který přijde za Whiteyim s nabídkou spolupráce. Whitey ze začátku nechce dělat krysu pro nikoho, ale později přizná, že jde pouze o obchod. Johna Connolly hraje Joel Edgerton, který je podle Deppa neskutečně podceňovaným hercem. Miloval scény, na kterých se společně objevili, jelikož se mu líbil „emocionální ping pong“, který probíhal mezi jejich postavami. Jako jeden z mála dokázal vstřebat veškeré herecké výkony, které Depp vytvořil a vrátil mu je zpět i s úroky. Navzájem získali respekt jeden druhého a díky ideální spolupráci se stali nejen kolegy, ale i přáteli.

Black-Mass-5
Nakonec se dohodli…

Whiteyho bratra Williama si zahraje Benedikt Cumberbatch, britský herec, který se proslavil převážně v posledních několika letech, kdy se objevil ve filmech The Imitation Game (2014), 12 Years a Slave (2013) a v seriálu Sherlock (2010-současnost). Režie se ujal Scott Cooper, který je zatím autorem pouze dvou filmů Crazy Heart (2009) a Out of Furnace (2013). U obou filmů se jedná o nadprůměrné drama s akčními prvky. Předpokládal bych, že se vydá podobnou cestou a se spojením s gangsterskými přestřelkami a honičkami s policii by mohl vzniknout nejen dramatický, ale i humorný film plný akce a napětí. Johny Depp již nějaké zkušenosti má a moc často se nestává, aby mluvil o někom tak krásně, jako o Cooperovi. Podle něj má neskutečný talent, který ještě nedal úplně najevo. Neustále přemýšlel o filmu, jak jej vylepšit a co pozměnit. Depp obdivuje jeho vášeň, cit a převážně vizi, kterou je vždy schopen uskutečnit. Námětem na scénář byla kniha Black Mass: Whitey Bulger, the FBI and a Devil’s Deal napsána americkými reportéry Dickem Lehrem a Gerardem O´Neillem. Za vývoj samotného scénáře se zasloužili Mark Mallouk, autor Rush (2013) a Everest (2015) a Jez Butterworth, známý pro Edge of Tomorrow (2014).

KOUKNI SE  Trailer: Prušinovský je tu s novou komedií Grand Prix s Kozubem a Hádkem v hlavních rolích

Dále hrají: Dakota Johnson, Kevin Bacon, Jesse Plemons, David Harbour, Corey Stoll, Julianne Nicholson, Juno Temple a Peter Sarsgaard

Film Black Mass: Špinavá Hra se objeví v českých kinech od 19. listopadu 2015

Alexander Nardelli

www.imdb.com

Předchozí článek5 opravdu nejlepších kuchařek pro začátečníky
Následující článekRECENZE: Brian Tracy: Letový plán

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − ten =