Adam Jones: Kuchyni obsadí hvězdy

Adam JonesAdam Jones, nebo také Untitled John Wells Project, je název nové komedie režiséra Johna Wellse, která nás zavede do špičkové londýnské restaurace a nebude chybět výzva ani romantika. Tahle víc než hvězdně obsazená novinka podle scénáře Stevena Knighta zavítá do českých kin 8. října.

Pařížský šéfkuchař Adam Jones měl všechno – a přišel o to. Kulinářská tvář se dvěma Michelinskými hvězdami kvůli drogám a příšerným scénám na bývalém pracovišti ztratila půdu pod nohama. Teď se ale odráží ze dna a ve vlastní londýnské kuchyni začíná budovat tým k ambiciózní misi – získáním třetí, nepolapitelné Michelinské hvězdy. Aby uspěl, bude muset využít nejen své záliby v divokém stylu a explozích chutí, ale také pomoci těch nejlepších asistentů široko daleko. Dosáhnou společně prestižního cíle a získají poslední hvězdu?

Adam Jones je pozoruhodně zábavný a citlivý příběh o lásce k jídlu, lásce mezi dvěma lidmi a síle druhých šancí. Hereckému ansámblu kraluje Bradley Cooper, který si svou rolí kuchaře Jonese už podruhé splnil dětský sen. V osmi letech se chtěl malý Bradley se stát buď hercem, nebo šéfkuchařem a po filmu Šéfkuchař nadivoko z roku 2005 má letos už druhou příležitost spojit obě profese přímo na stříbrném plátně. Aby Uma-Thurmanvypadal jako zkušený profesionál, podstoupil rychlokurz známého šéfkuchaře Gordona Ramsaye, proslaveného nejen Michelinskými hvězdami, ale také hněvem v kuchyni, který ho naučil základy vaření, triky s nožem a něco málo „odborných“ nadávek. Mimo to si musel osvojit také techniku obracení hamburgerů, kterou si natrénoval s pomocí zaměstnanců přímo v prostorách provozovny rychlého občerstvení Burger King. Výsledek ale rozhodně bude stát za to, Jonese totiž nečeká jenom vaření. Vyvolenou partnerku mu v romantické komedii hraje Sienna Miller, která s ním tvořila dvojici i ve válečném dramatu Americký Sniper a jejich výborným jídlem provoněná láska nás proto na podzim potěší už podruhé.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Humorná novinka od režiséra seriálu Shameless se měla původně jmenovat Chef. Distribuční společnost The Weinstein Company ale změnila název kuchařské komedie potom, co režisér a scénárista Jon Favreau použil stejný titul také pro svou komedii. Vzniklé zmatky vytvářely nedorozumění a z Wellsova Chefa se proto stal Adam Jones. Spory provázely i obsazování režisérské židle a hlavních postav. Režie se měl původně ujmout David Fincher s Keanu Reevesem v hlavní roli, Bradley+Coopernakonec ale místo dostal právě Wells. O hlavní ženskou hrdinku (Helene) se zase přetahovaly Michelle Williams a Marion Cotillard, legendární představitelka Edith Piaf ze stejnojmenného životopisu oceněného dvěma oskary.

Na hon za Michelinskými hvězdami se vydala skutečná herecká esa. V hlavní roli Adama Jonese uvidíme Bradleyho Coopera (Terapie láskou), jako Helene se představí Sienna Miller (Americký sniper), postavu Simone hraje Uma Thurman (Kill Bill), jako Leon zazáří Jamie Dornan (Padesát odstínů šedi), Anne Marii ztvárnila Alicia Vikander (Ex Machina), v roli Kaitlin uvidíme Sarah Greene (Pomáhat a chránit) a dále hraje například Daniel Brühl (Dáma ve zlatém), Matthew Rhys (Klub únosců) nebo třeba Lily James (Popelka).

Jitka Vorálková

www.imdb.com, www.dailymail.co.uk, www.movienewsguide.com, www.collider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × four =