6 nejlepších sci-fi filmů roku 2018

V roce 2018 fanoušci sci-fi rozhodně měli na co chodit do kina. Han Solo se předvedl ve svém sólovém Star Wars filmu, Predátor se dočkal remaku, fanoušci Labyrintu se dočkali závěru trilogie a premiéry se dočkaly i sci-fi horory Tiché místo a Upgrade. Připomeňme si 6 nejlepších sci-fi filmů roku 2018.

6Bird Box

Bird Box je sci-fi thriller dánské oskarové režisérky Susanne Bier odehrávající se v daleké budoucnosti, kdy tajemná síla zničí světovou populaci. Pokud se člověk setká s touto silou z očí do očí, zemře. Malorie (Sandra Bullock) se musí se svými dvěma dětmi ukrýt, a proto musí podniknout cestu na jediné místo na Zemi, kde je lidstvo v bezpečí. Ale aby tuto cestu přežila, musí ji absolvovat se zavázanýma očima.

Výsledek obrázku pro bird box

5Anihilace

Za sci-fi thrillerem Anihilace stojí režisér a scénárista filmu Ex Machina Alex Garland, který tak ukončil svou čtyřletou pauzu od točení filmů. Do hlavní role se mu podařilo obsadit oskarovou herečku Natalie Portman.

Sci-fi thriller Anihilace je natočen na základě světového knižního best-selleru. Vypráví příběh mladé bioložky, které jednou oznámí, že její manžel je v kómatu. Kromě toho se dozvídá, že se na Zemi objevil nový ekosystém, který je velmi nebezpečný. Nikdo, kdo se vypravil nový ekosystém prozkoumat, se už nevrátil. Tedy až na manžela mladé bioložky. Ta se rozhodne vypravit v jeho stopách a začne pracovat na projektu, který má vysvětlit, odkud se na Zemi nový ekosystém vzal, a co se v něm skrývá.

Související obrázek

4Ready Player One

Ready Player One byl dlouho očekávaný akční sci-fi projekt Stevena Spielberga. Na scénáři se podle knihy Ernesta Clina budou podílet spisovatelé Eric Eason a Zak Penn.

KOUKNI SE  Celebrity s nejhoršími zuby

Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se teenager Wade přihlásí do programu OASIS, který umožňuje lidem únik z temné reality tím, že mohou žít svůj ideální život v alternativní herní realitě. Když umře miliardář, který program stvořil, nabídne své rozsáhlé bohatství tomu, kdo vyhraje hon na poklad. Wade se spolu s ostatními hráči přihlásí do této šílené hry, ale brzo zjistí, že je obklopen mocnými korporacemi a bezcitnými mocnáři z celého světa, kteří udělají cokoliv proto, aby poklad získali. A to nejen v alternativním herním světě, ale i v tom skutečném.

3Upgrade

Leigh Whannell se proslavil hlavně jako scénárista hororů Saw a Insidious. V roce 2018 se rozhodl režírovat svůj vlastní sci-fi horor Upgrade, který se odehrává v blízké budoucnosti, kdy lidstvo nebude muset pracovat, protože všechnu práci obstarají stroje a moderní technologie. Hlavní hrdina Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti…

Výsledek obrázku pro upgrade 2018

2Solo: Star Wars Story

Star Wars sólovka Hana Sola patřila k nejočekávanějším filmům loňského roku. A Star Wars fanoušci byli nadšení, stejně jako kritici. Star Wars Story byl nadprůměrný sci-fi film se skvělou akcí, nápaditým příběhem a skvělým vykreslením postavy Hana Sola a jeho přítele Chewbaccy. Na trailer k filmu Solo: Star Wars Story se můžete podívat zde.

KOUKNI SE  Filmové skladby, které vás zaručeně rozbrečí

1Tiché místo

Jedním z nejpříjemnějších překvapení roku 2018 byl psychologický horor Tiché místo. Příběh filmu se odehrává v roce 2020, nějaký čas po napadení Země. Sledujeme rodinku žijící na americkém venkově, kteří se snaží ukrýt před mimozemšťany, kteří mají velmi citlivý sluch. Proto nesmí rodina vydat ani hlásku.

Sci-fi horor Tiché místo režíroval John Krasinski a v hlavních role si zahráli Emily Blunt a Noah Jupe. Film získal kladné recenze z řad kritiků i fanoušků a vydělal téměř 350 milionů dolarů.

Výsledek obrázku pro a quiet place

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.ranker.com/review/a-quiet-place/85372543?ref=node_name&pos=3&a=0&ltype=n&l=2657655&g=2

https://www.boxofficemojo.com/showdowns/chart/?id=quietplace.htm

https://www.popularmechanics.com/culture/movies/a14505261/best-sci-fi-films-2018/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × three =