5 nejzakazovanějších filmů, které absolutně neprošly cenzurou

Celá řada filmů sází na svou schopnost šokovat a tím si získat na svou stranu publikum. Některé filmy jdou ale tak daleko za hranici vkusu, že jsou v některých zemích zakázány. V tomto článku jsme se nezaměřili na filmy, kterým byla odmítnuta distribuce kvůli vládnoucímu režimu, jako například u nás za dob komunismu. Zaměřili jsme se na 5 nejzakazovanějších filmů, které to přepískly s pohoršujícími záběry, a byla jim tak znemožněna distribuce kvůli jejich přílišné explicitě. Ty nejbrutálnější, nejkrvavější a nejzvrácenější filmy najdete v tomto žebříčku.

5. Poslední dům nalevo (1972)

Krimi horor Poslední dům nalevo je od známého režiséra hororových filmů Wese Cravena. Tento snímek byl natočen s rozpočtem pouhých 87 000 dolarů za 21 dní. Stopáž tohoto filmu činí zhruba hodinu a dvacet minut, ale to neznamená, že by o nevkusné záběry byla nouze. Právě naopak. Příběh filmu vypráví o dvou mladých dívkách, které se chtějí vydat na koncert. Cestou ale narazí na pochybné kriminálníky, kteří mladé dívky unesou a brutálně je znásilňují. Rodiče dívek se snaží dovolat na policii, aby se vyhlásilo pátrání. Jenže “strážci zákona”, které zavolají, jsou hloupí a bezmocní.

Celý film je postaven na velmi pohoršujících a detailních znásilňovacích scénách. Mimo ně se toho ve filmu příliš neděje. To byl problém všech morálních komis pro distribuci, které film zakázaly v mnoha zemích po celém světě. Zároveň tento film dostal v roce 2009 remake.

KOUKNI SE  Záporáci, kteří kompletně změnili svůj vzhled

4. Lesní duch (1981)

O devět let mladší je další horor, který figuruje v našem žebříčku. Lesní duch dnes patří mezi neumírající krvavou hororovou klasiku. V roce 2013 se Lesní duch dočkal velmi povedeného remaku. Tento horor vypráví příběh o skupince mladých lidí, kteří si vyrazí na chatu do lesa. Tam najdou knihu Nekromonikon, která dokáže oživovat mrtvoly. Pomocí této knihy nechtěně probudí monstrózní zlou sílu odhodlanou všechny zabít.

Tento film byl velmi často kritizován kvůli scéně, ve které je jedna žena znásilněna posedlými stromy. Kvůli této scéně lidé často odcházeli z kin a režisér Sam Raimi schytal od studia velkou kritiku. Proto se Raimi později rozhodl natočit film Smrtelné zlo 2, který dále rozvíjí příběh zla obývající chatu v lese. Film byl také zakazován kvůli velkému množství prolité krve a detailním záběrům na krvácející zranění.

3. Kanibalové (1980)

Příběh snímku Kanibalové vypráví o skupině dokumentaristů, kteří se rozhodnou vydat se do Jižní Ameriky, kde údajně žije jeden z posledních domorodých kanibalistických kmenů. Na své cestě se dokumentaristé chovají velmi neuctivě k tamější přírodě a domorodým obyvatelům, a proto narazí na odpor. Film je známý hlavně tím, že si italské soudy myslely, že film je skutečně dokumentem, a tudíž se všechny události popisované ve filmu skutečně staly. To samozřejmě vedlo k mnoha distribučním zákazům v mnoha zemích po celém světě. Režisér také přiznal, že na kameru pro film skutečně zabíjel živá zvířata, čehož později litoval.

KOUKNI SE  Neuvěřitelně šílená fakta o hollywoodských celebritách

2. Plivu na tvůj hrob (1978)

Námět hororu Plivu na tvůj hrob je podobný, jako námět filmu Poslední dům nalevo. Tento horor také velmi explicitně vypráví o znásilněn. Příběh tohoto hororu se točí okolo mladé spisovatelky Jennifer, která se odstěhuje na chatu, aby mohla dopsat svůj první román. Při jejím stěhování si jí všimnou čtyři muži. Ti se jednoho dne domluví, že si na mladou Jennifer počkají, a poté ji unesou. Čtyři muži Jennifer opakovaně bijí a znásilňují. Po vykonání celého zločinu se Jennifer rozhodne vykonat odplatu.

Film byl v prvé řadě zakázán pro svou nadměrnou brutalitu a pro své nevkusné sexuální scény. Mnoho členů štábu podalo během natáčení výpověď, protože nedokázali snést pohled na tolik násilí. Režisér údajně natočil tento snímek na základě své vlastní zkušenosti, když jednou pomohl ženě, která se v parku plazila pro pomoc.

1. Saló aneb 120 dnů Sodomy (1975)

Tento snímek je velice kontroverzní, ale někteří kritici jej považují za kvalitní. Saló je založen na románu, jehož děj je zasazen do fašistické Itálie, kdy 4 vysoce postavení muži unesou 8 dívek a chlapců a po dobu 120 dnů je brutálně mučí. Režisér Pasolini se tímto snímkem rozhodl ukázat, jak nebezpečná může být absolutní moc. Film jako takový nemá skoro žádný děj a jedná se především umělecký snímek natočený v obrazech.

KOUKNI SE  Terminátoři – od nejhorších po nejlepší

Díky velmi detailnímu zobrazení nejrůznějších zvráceností je tento film dodnes zakázán v mnoha zemích a jen nedávno byl povolen k distribuci ve Velké Británii. Kontroverzní režisér se také nedožil premiéry, protože byl za záhadných okolností zavražděn.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=ZYfx0FdjMAM

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × 2 =