5 druhů filmů, na které se nesmíte podívat se svými rodiči

Jistě to znáte. Chcete si po dlouhé době udělat s rodiči příjemný večer a pustíte si film. Ale kvůli špatnému výběru filmu se ukáže, že to nebyl dobrý nápad. Idylická rodinná chvilka je v pytli. Existují desítky filmů, na které se nechcete podívat se svými rodiči, abyste se vyhli trapným situacím. Poradíme vám, kterým filmům se máte vyhnout širokým obloukem, abyste si mohli pohodlně užít rodinný filmový večer.

Jakýkoliv film s očividným zaměřením na sex

Rozhodně zůstaňte tak daleko od filmů jako 40 let panic, Prci, prci, prcičky nebo 50 odstínů šedi, jak jen můžete. Nebo od jakéhokoliv filmu, ve kterém jsou perverzní sexuální scény. Nebo se chcete po boku své maminky dívat na to, jak si to Jason Biggs rozdává s koláčem? Nebo poslouchat, jak si Steve Carell představuje uchopení ženských prsou, zatímco vy se snažíte posunout na gauči dál od vašich rodičů? Pokud pro vás toto není lákavé, tak rozhodně vynechejte filmy, které jsou z velké části o sexu.

Filmy, které vaši rodiče naprosto zbožňují

U těchto filmů je vysoká pravděpodobnost, že jste ten film viděli už milionkrát. Navíc je zaručené, že k takovému filmu dostanete odborný komentář plný historek ze života o tom, jak vaši rodiče tento film prostě milují. Ze začátku to může být zajímavé. Alespoň se něco dozvíte o vkusu vašich rodičů. Ale po chvíli se to může zvrtnout a vy jen budete přikyvovat: “Aha. Dobře. Chápu to. Máte rádi Roberta Redforda. Ano, taky jsem ho viděl ve Všichni prezidentovi muži. Jo, byl v tom filmu taky dobrý.”

KOUKNI SE  10 nejoblíbenějších filmů Stevena Spielberga

Filmy, které naprosto zbožňujete vy

Je velmi pravděpodobné, že vaši rodiče nebudou mít na váš oblíbený film stejný názor jako vy. Ať už budete váš oblíbený snímek obhajovat jakkoliv. Dvě generace zpravidla oddělují neshody v morálních hodnotách. Pokud je v novém filmu nějaký neslušný vtip, mávnete nad tím rukou a řeknete si, že je tam proto, aby publikum lépe rozumělo kontextu děje. Jenže vaši rodiče mohou takový styl humoru velmi špatně pochopit a věřte tomu, že se nebojí nahlas vyjádřit svůj názor, což může vyústit v nesmírně trapnou situaci.

Kontroverzní dokumenty

A zvláště, pokud se jedná o velmi diskutované téma jako náboženství nebo rasová nenávist. Je možné, že místo toho, abyste se dozvěděli něco nového, se budete cítit trapně a úzkostlivě. Třeba jdou vaši rodiče s dobou a mají podobný pohled na věc jako vy. Ale proč to riskovat? Pokud zhlédnete dokument s velmi ostrým názorem, který se bude vašim rodičům příčit, komu tím prospějete?

Filmy, které jsou tak špatné, až jsou dobré

Určitě znáte tak mizerně natočené filmy, že je až zábavné pozorovat, jak otřesné můžou být něčí filmařské schopnosti. Například Twilight sága, filmy režiséra Ed Wooda nebo snímek The Room, který je považován za nejhorší film všech dob. Něco takového není dobrá volba pro rodinný filmový večer, protože budete marně donekonečna opakovat: “Ne, je to dobré, právě protože je to tak špatné!” Nakonec vám prasknou nervy a zjistíte, že jste marnili čas sledováním “ironicky” dobrého filmu.

KOUKNI SE  5 českých filmů, které se vám líbí, ale raději byste si to měli nechat pro sebe

Pavel Melotík

Zdroje: http://www.collegehumor.com/post/7042659/the-7-worst-types-of-movies-to-watch-with-your-parents

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 + three =