10 nejlepších filmů o smrti

Nejzásadnější, nejsrdceryvnější a nejpronikavější filmy o smrti. Existuje mnoho skvělých filmů o smrti mnoha žánrů, ale těchto deset filmů o smrti je nejosobitějších, nejpůsobivějších a nejupřímnějších. Nejlepší filmy o smrti všech dob.

9Teď se nedívej (Don’t Look Now)

Mistrovský horor Nicolase Roega z roku 1973 Teď se nedívej obsadil Donalda Sutherlanda a Julii Christie do rolí manželů, kteří truchlí nad nešťastnou smrtí své malé dcery.

Dvojice se vydává do Benátek, kde se dozvídají, že se je jejich zesnulá dcera pokouší kontaktovat, a ačkoli by to klidně mohlo položit základy neuvěřitelně typického nadpřirozeného hororu, Roeg nemá o konvenčnost vůbec zájem.

Přestože se v Teď se nedívej skutečně ohání významnou nadpozemskou složkou, primárně se zaměřuje na zármutek a vliv, který má ztráta na psychiku člověka.

Sutherland a Christieová jsou v rolích ztrápeného páru úžasně přesvědčiví a Roegova bravurní režie, využívající nelineární střih s ohromujícím ambiciózním účinkem, vytváří po celou dobu podmanivou, všeobjímající atmosféru.

Vše samozřejmě vyvrcholí jedním z nejvíce šokujících závěrů v dějinách filmu, který geniálně spojuje surrealistické prvky vyprávění do velkolepého, hrůzou prodchnutého finále.

Předchozí článekRecenze: Co jsme viděli, co jsme slyšeli chce být duchařským hororem i thrillerem
Následující článekTipy na zajímavé knihy, které můžete podpořit v kampani

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 + two =