10 nejlepších filmů o smrti

Nejzásadnější, nejsrdceryvnější a nejpronikavější filmy o smrti. Existuje mnoho skvělých filmů o smrti mnoha žánrů, ale těchto deset filmů o smrti je nejosobitějších, nejpůsobivějších a nejupřímnějších. Nejlepší filmy o smrti všech dob.

10Přízrak (Ghost story)

Film Davida Loweryho A Ghost Story, který vznikl za pouhých 100 000 dolarů, je strašidelně krásnou meditací o smrtelnosti a plynutí času.

Casey Affleck se představuje v roli muže, který zemře při autonehodě a probudí se jako duch, přičemž zbytek filmu stráví v bílém prostěradle na svém těle a pozoruje svou ženu (Rooney Mara), jak truchlí nad jeho smrtí a nakonec se přes ni přenese.

Je snadné pochopit, jak by takový umělecký koncept mohl v horších rukou vyznít hloupě – zvláště když ve filmu najdeme téměř pětiminutový nepřerušovaný záběr, v němž Maraová jí koláč -, ale Loweryho střídmá, pozorovatelská filmařina působí klamně silně.

Vidět život, který se odehrává kolem ducha, jenž je nucen pozorovat vše v rámci domu, který sdílel se svou ženou, je tiše srdcervoucí.

Zobrazení nezadržitelného běhu času takovýmto způsobem potvrzuje univerzálnost filmu a navzdory zdánlivě nadpřirozené úvaze o smrti nemusíte být duchovně založení, abyste zůstali hluboce dojati.

Zadní
Předchozí článekRecenze: Co jsme viděli, co jsme slyšeli chce být duchařským hororem i thrillerem
Další článekTipy na zajímavé knihy, které můžete podpořit v kampani

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × four =