Zpěvačky, které zazářily na filmových plátnech

Z jeviště na plátno a z plátna na červený koberec. O tom, že je možné dosáhnout úspěchu v pěvecké kariéře a zároveň v té herecké, nás utvrzuje těchto pět žen.

1. LADY GAGA

Související obrázekJiž před lety dokázala, že jí to jde na plátně stejně jako na jevišti. Zahrála si v páté sérii American horror story (Hotel) a následně i v několika dílech šesté série (Roanoke). Největší roli, kterou si tato 155 centimetrová zpěvačka zahrála, pochází ze snímku Zrodila se hvězda. Jedná se o v pořadí čtvrtý remake filmu, který byl poprvé k vidění v roce 1937. Bradley Cooper se ujal režie a zároveň zde ztvárnil hlavní roli. Gaga byla za svou roli Ally nominována na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka – drama. Tuto cenu již zpěvačka jednou získala a to v roce 2016 za postavu hraběnky Elizabeth Johnson v American Horror Story: Hotel. Jednalo se o kategorii Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu.

2. MADONNA

Výsledek obrázku pro madonna golden globePopová královna osmdesátých let získala Zlatý glóbus za roli ve filmu Evita, kde si zahrála po boku Antonia Banderase. Ne vždy byl její herecký výkon zcela přesvědčivý. Za snímky Trosečníci, Dnes neumírej, Příští správná věc, Tělo jako důkaz, Čtyři pokoje, Kdo je ta holka a Šanghajské překvapení obdržela Zlatou malinu. Za roky 1990-1999 obdržela cenu v kategorii Nejhorší herečka desetiletí.

3. CHER

Výsledek obrázku pro cher golden globe hdSe Sonnym Bonem vytvořila pěvecké folkrockové duo, které se v hitparádách prosadilo roku 1965. Po více jak deseti letech účinkování v pořadu The Sonny & Cher Comedy Hour, převzala Oscara za snímek Pod vlivem úplňku v kategorii Hlavní herečka. Dále se jí podařilo obdržet tři Zlaté glóby a několik dalších nominací.

KOUKNI SE  Last of Us: Natáčení herního hitu je v plném proudu!

4. JENNIFER HUDSON

Související obrázekByla jednou z finalistek 3. řady American Idol, ale pěveckou soutěž nevyhrála. Její první herecká role přišla v roce 2006. Byla obsazena do role Effie v muzikálu Dreamgirls, za kterou se jí podařilo získat rovnou několik cen. Získala například Oscara za Nejlepší herečku ve vedlejší roli. Přestože neměla žádné herecké zkušenosti, nebála se vstoupit na scénu.

5. DIANA ROSS

Výsledek obrázku pro diana rossNa střední škole zpívala s budoucími členkami skupiny Supremes. Svůj filmový debut zažila roku 1972, kdy si zahrála ve snímku Billie zpívá blues. Byla nominována na cenu Oscar za hlavní herečku a vyhrála Zlatý glóbus v kategorii Nová hvězda roku.

 

Aneta Pfeiferová

Zdoje:

https://sputniknews.com/us/201901071071269408-golden-globe-highlights/
https://www.hollywoodreporter.com/news/madonna-masterpiece-best-song-golden-globe-282257

CHER TO RECEIVE ICON AWARD “2017 BILLBOARD MUSIC AWARDS”

Jennifer Hudson: “Aún me resulta surrealista que ganara el Óscar”


https://www.allure.com/story/diana-ross-diamond-diana-fragrance-home-shopping-network
https://people.com/celebrity/golden-globe-awards-2016-singers-who-became-successful-actresses/

Předchozí článekOčekávaná pokračování fantasy sérií
Následující článekRecenze: Ochutnávačka s nenávistí i láskou na rtech

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 + sixteen =