Životopisné drama o Tolkienovi a jeho tvorbě v prvním traileru

Letos v květnu přijde do kin snímek o životě a díle autora zfilmované knižní trilogie Pán prstenů a Hobita. Životopisné drama o Tolkienovi a jeho tvorbě se představuje v prvním oficiálním traileru. Životopisné drama nahlédne do života spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena a ukáže, odkud bral autor úspěšně zfilmované fantasy trilogie inspiraci. Film bude příběhem o nalezení přátelství, lásky a umělecké inspirace. A vypuknutí 1. světové války, která málem všechna pouta “společenství” přetrhala. Film představí všechny Tolkienovy zkušenosti nasbírané v osobním životě i v krvavém válečném konfliktu, které ho inspirovaly k sepsání slavných románů ze Středozemě.

Roli samotného spisovatele J.R.R. Tolkiena ztvárnil herec Nicholas Hoult (X-Men: První třída, Jack a obři, Šílený Max: Zběsilá cesta, Deadpool 2, Favoritka). Roli Tolkienovy manželky Edith Tolkien (za svobodna Bratt) sehrála herečka Lily Collins (Tarzan, Zrození šampióna, Okja; S láskou, Rosie). Režie se ujal nepříliš známý Dome Karukoski. Režisér původem z Kypru má na svém kontě filmy jako Zakázané ovoce, Laponská odysea, Lví srdce nebo Tom of Finland.

Film o životě a díle J.R.R. Tolkiena a náhledu do míst, odkud přijímal inspiraci pro svou tvorbu přijde do kin 9. května 2019.

 

 

Ondřej Blahut

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + fourteen =