Životopisné drama o Tolkienovi a jeho tvorbě v prvním traileru

Letos v květnu přijde do kin snímek o životě a díle autora zfilmované knižní trilogie Pán prstenů a Hobita. Životopisné drama o Tolkienovi a jeho tvorbě se představuje v prvním oficiálním traileru. Životopisné drama nahlédne do života spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena a ukáže, odkud bral autor úspěšně zfilmované fantasy trilogie inspiraci. Film bude příběhem o nalezení přátelství, lásky a umělecké inspirace. A vypuknutí 1. světové války, která málem všechna pouta „společenství“ přetrhala. Film představí všechny Tolkienovy zkušenosti nasbírané v osobním životě i v krvavém válečném konfliktu, které ho inspirovaly k sepsání slavných románů ze Středozemě.

Roli samotného spisovatele J.R.R. Tolkiena ztvárnil herec Nicholas Hoult (X-Men: První třída, Jack a obři, Šílený Max: Zběsilá cesta, Deadpool 2, Favoritka). Roli Tolkienovy manželky Edith Tolkien (za svobodna Bratt) sehrála herečka Lily Collins (Tarzan, Zrození šampióna, Okja; S láskou, Rosie). Režie se ujal nepříliš známý Dome Karukoski. Režisér původem z Kypru má na svém kontě filmy jako Zakázané ovoce, Laponská odysea, Lví srdce nebo Tom of Finland.

Film o životě a díle J.R.R. Tolkiena a náhledu do míst, odkud přijímal inspiraci pro svou tvorbu přijde do kin 9. května 2019.

 

 

Ondřej Blahut

Předchozí článek10 nejlepších pohádek všech dob
Následující článekFilmové skladby, které vás zaručeně rozbrečí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 + 19 =