Žena v okně: Agorafobie, tlumící léky a vražda sousedky

Poklidné předměstí New Yorku, psychicky labilní žena v honosném domě pod vlivem léků a vražda v sousedství. Amy Adams je zavřená mezi zdmi vlastního domu a dny tráví sledováním sousedů, kriminálek a pobíráním léků. Co se děje za okny jejího domu?

Netflix představuje trailer očekávaného psychologického thrilleru Žena v okně s rozporuplnou hlavní postavou. Ta v sobě kombinuje nespolehlivého vypravěče, potencionální oběť a možného psychopata. Komorní thriller v mnohém připomíná kultovní film Okno do dvora od Alfreda Hitchcocka nebo Tajemné okno, který je adaptací knihy Stephena Kinga. Psychothriller sází na klaustrofobické prostředí honosné vily, podezřelou atmosféru klidné městské čtvrti a nevyrovnané agorafobické hrdinky s tváří Amy Adams. Jedná se o filmovou adaptaci napínavého bestselleru Žena v okně od A. J. Finna. Kniha ihned po svém vydání v roce 2017 zaznamenala poměrně úspěšné tržby i kritická ocenění.

Film je hotový už od roku 2019 a měl mít premiéru na konci téhož roku. Je to poslední snímek studia Fox, které bylo následně odkoupeno studiem Disney. Kvůli prodeji studia se premiéra opozdila, během jara minulého roku světem otřásla pandemie a film byl odložen na neurčito. Na rodinném Disney+ tento psychothriller nenašel místo. A v kinech tento film nemůže konkurovat komiksovým (Black Widow, Wonder Woman) a franšízovým velkofilmům (Top Gun: Maverick, Rychle a zběsile 9, Není čas zemřít). Takže nakonec skončil na streamu.

Snímek koupil streamovací gigant Netflix, kterému se svojí koncepcí ideálně hodí do portfolia. Jako žánrová jednohubka na páteční večer je film naprosto ideální. Atraktivní a zajímavé téma, úspěšná knižní předloha, atmosférický trailer a dobrý casting už nyní slibují další hit Netflixu.

KOUKNI SE  Pohled vědce na pandemii způsobenou houbami v seriálu The Last of Us

Nyní stručně o ději a příběhu. Film vypráví o psychologožce, která trpí agorafobií a má strach z otevřených prostranství. Celé dny je uzavřená ve svém velkém domě a čas tráví sledováním noirových filmů a neustálým špehováním svých sousedů. To vše se změní, když se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé. Naváže s nimi přátelský vztah, ale poté se stane svědkyní něčeho, co vypadá jako vražda. Její život se mění v paranoidní peklo, které je plné halucinací, představ a děsivých vizí. Ztrácí pojem o tom, co je realita a co fikce. Je vůbec schopná ještě rozpoznat, co je výplod choré mysli a co realita?

Trailer nás láká na tajemnou, pomalu budovanou a plíživě nepříjemnou atmosféru. Tvůrci sází hlavně na halucinace a představy hlavní hrdinky, než-li na násilné sekvence. Klaustrofobický thriller si zakládá na komornější atmosféře s důrazem na velmi realistické herectví. Což konfrontuje princip nespolehlivého vypravěče na pomezí snu a reality.

Na režijní židli usedl zkušený filmař Joe Wright (Nejtemnější hodina, Anna Karenina, Pokání) a scénář napsal proslulý dramatik a scenárista Tracy Letts (Blízko od sebe, Zabiják Joe, Brouk). Poměrně hvězdný casting vedle Amy Adams v titulní roli doplní Gary Oldman, Julianne Moore, Wyatt Russel či Anthony Mackie. Premiéra filmu je 14. května na Netflixu.

Viktor H.

Předchozí článekRecenze: Spotify – Příběh inovátorů, kteří porazili Apple i Google
Další článekIn The Earth: Ekologie, sekta a světová pandemie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 − 3 =