Záporáci, kteří kompletně změnili svůj vzhled

Zatímco postavy určené k likvidaci v hororových sériích ztvárňuje pokaždé někdo jiný, u záporáků dochází ke změnám výjimečněji. A pokud nosí záporák masku, publikum nepozná, že se pod ní skrývá úplně jiný herec. A proto jsem se zaměřil na záporáky, kteří v průběhů let svůj vzhled nějakým způsobem změnili. Ať už jde o změnu pouze v rámci dané masky nebo kompletní proměnu díky moderním technologiím ve filmovém průmyslu.

2. Lidoopi (Planeta opic)

Také lidoopi z kultovní filmové sci-fi série Planeta opic doznali změn díky časovému rozdílu mezi starými a novými filmy. Ne všechny humanoidní opice z filmů patří mezi záporáky, ale v každém filmu se nějaký lidoop záporák vždy objeví. Lidoopi z Planety opic z roku 1968 nesou jeden z nejikoničtějších vzhledů v tehdejší moderní filmové tvorbě. Nejpozoruhodnější fakt je, že navzdory trikům měl film relativně nízký rozpočet. Opičí makeup nadesignoval John Chambers, který vytvořil spoustu náhradních částí pro raněné vojáky během svého působení v armádě. Proto tyto masky a makeupy vypadají i dnes uvěřitelně.

Poté přišla Planeta opic z roku 2001 v režii Tima Burtona. Tvůrci se rozhodli udržet stejnou úroveň protetické (umělé části lidského těla) vynalézavosti prvních filmů. Což pomohlo udržet kvalitu lidoopích masek, ale zbytek filmu už tolik pohromadě bohužel nedrží.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Nejnovější trilogie, která začala prvním filmem v roce 2011, už šla nejmodernější cestou. Kombinace motion capture a CGI efekty stvořily maximálně realistické lidoopy, orangutany a další. Caesar a další působí více jako nám dobře známí lidoopové, kteří byli obdaření vyšší dávkou inteligence, která jim umožňovala promlouvat v kratších větách. Zatímco lidoopi z původních filmů vypadají trochu více jako humanoidní opice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 5 =