Záporáci, kteří kompletně změnili svůj vzhled

Zatímco postavy určené k likvidaci v hororových sériích ztvárňuje pokaždé někdo jiný, u záporáků dochází ke změnám výjimečněji. A pokud nosí záporák masku, publikum nepozná, že se pod ní skrývá úplně jiný herec. A proto jsem se zaměřil na záporáky, kteří v průběhů let svůj vzhled nějakým způsobem změnili. Ať už jde o změnu pouze v rámci dané masky nebo kompletní proměnu díky moderním technologiím ve filmovém průmyslu.

Zpátky

1. Nemrtví (Úsvit mrtvých)

Dnes již existuje tolik verzí a designů zombíků, že by bylo šílené porovnávat je všechny, a proto se zaměříme na nemrtvé v klasice George Romera Úsvit mrtvých a v remaku Zacha Snydera. Myslím, že porovnání je to adekvátní. Jak se základní zombie změnily v čase? Na to se můžete podívat níže. Design a efekty k původnímu snímku stvořil Tom Savini, mistr stříkající krve. Zombie nabírali tóny lehce modré či šedé barvy v obličeji, aby bylo ukázáno, že jsou stále ještě „lidmi“ na nějaké úrovni, a ještě se nezačali rozkládat. Byl také způsob, jak ušetřit dost peněz.

Zato Snyder mohl pracovat s větším rozpočtem a lepšími vymoženostmi. Podle toho také zombie v dnešních filmech vypadají někdy naprosto odlišně než tehdy. Propracovanější bodypainting, detailnější masky, filmařský makeup a tak dále. To má také za důsledek, že zombie v dnešních filmech vypadají více jako rozkládající se chodící mrtvoly pouze s potřebou jíst.

Zpátky
Předchozí článekSvatební noc, jakou opravdu nechcete
Následující článekNejnásilnější videohry, co kdy vznikly

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one + five =