Populární youtuber Jarvis dostal doživotní zákaz hrát Fortnite po tom, co ukazoval, jak ve hře podvádět přímo na streamu. Jestli mu lidé z Epicu nakonec trest nezmírní, do hry už se v životě nepodívá.

V každém odvětví lidského konání, kde je možnost nějakého výdělku, se po nějaké době vyrojojí nejrůznější podvodníci, kteří si budou chtít danou věc značně ulechčit. Podvodné chování se samozřejmě nevyhýba ani hrám. Zvlášt nyní, kdy se esportová scéna výrazně profesionalizuje a teče do ní stále více peněz, objevuje se i spousta hráčů, kteří nehrají úplně čistě. Nepoužívají k tomu dopingu, jako v klasickém sportu, ale různé zakázané softwarové asistenty. Podobné aktivity jsou naštěstí lehce odhalitelné a dotyčný má, kromě potrestání, nakonec z ostudy kabát.

Tenhle případ je však trochu jiný, a to hned ve dvou věcech. Zaprvé v tom, že populární youtuber Jarvis dostal velice přísný trest. Společnost Epic ho totiž použila jako exemplární případ pro všechny ostatní, kteří by se taky chtěli ve hře dopustit stejného nebo podobného podvodu. Dostal tedy permanentní ban. To znamená, že se youtuber do Fortnite již nikdy nepodívá. Lze namítnout, že Jarvisovi stačí si vytvořit nový účet a pokračovat dále. Ano, tahleta námitka je zcela relevantní. Je však nutné dodat, že se youtuber stejně nebude moct zůčastnit žádného turnaje. To je pro člověka, který se hraním Fortnite v podstatě žíví, velká rána. Není divu, že se Jarvis rozplakal jako nemluvně přímo v omluvném videu, které vydal hned po tom, co mu bylo oznámeno, že dostane doživotní zákaz.

KOUKNI SE  Resident Evil se dočká nové filmové adaptace

Druhá věc, která je na tomto velice medializovaném případu tak trochu zvláštní, je že youtuber nepodváděl za účelem prospěchu. Navíc nepodváděl ani na tajno. Jarvis podle svých slov chtěl jenom vyzkoušet, zda onen trik funguje. Fanouškům i některým kolegům se proto trest zdá až příliš přísný. Podporu mu například vyjádřil i populární streamer Ninja. Navíc na sítích je nyní velice populární hashtag #FreeJarvis. Bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci dále postaví Epic. Zda bude trvat na svém přísném trestu a youtuber už si nikdy Fortnite nezahraje na profesionální úrovni. A nebo nakonec podlehne tlaku a trest zmírní.

Martin Kudělka

Předchozí článekBylinkový speciál: Jak pěstovat bylinky v bytě? – druhý díl
Následující článekMinecraft boduje v Číně. Na kontě má již 300 milionů hráčů.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen − thirteen =