Hvězda Fresh Prince žaluje Epic za tanec ve Fortnite

Mnoho tanečků z populární hry Fortnite je stylizováno podle známých scén z herního i filmového světa. Tento nešvár dostal vývojáře Epic Games několikrát do potíží – a k soudu. Jak informovala agentura TMZ, herec Alfonso Ribeiro známý z devadesátkové legendy Fresh Prince žaluje Epic za nezákonné použití jeho tanečku „Carlton“.

Emoce „Fresh“ je jasnou kopií tance Carlton. Samotný název na show Fresh Prince odkazuje. Podle právníků Ribera se Epic ani nepokusil dostat povolení, které by umožnilo vytvořit herní repliku jeho tance. Tím se podle žaloby Epic dopustil krádeže duševního vlastnictví. Ribero podal žalobu i na studio 2K, protože jeho taneček se objevuje i ve hře NBA 2016.

Zajímavostí je, že se nejedná o první žalobu, která se týkala „Carlton“. Americký rapper Terrence Ferguson podal téměř identickou žalobu, kde ukazoval na krádež duševního vlastnictví v podobě „Milly Rock“ tance. Ferguson navíc poukázal i na jiné kousky afroamerické kultury, které byly zneužity. Konkrétně zmínil práve „Carlton“ a „Drop It Like It’s Hot“ od Snoop Dogga.

Ribeiro bude muset dokázat mnoho věcí. Například, jestli se jedná o jeho tvorbu, nebo o tvorbu choreografa. Výsledek soudního přelíčení tedy není vůbec jistý.

Předchozí článekRecenze: Vyšlapaná čára jde svou cestou
Následující článek5 nejlepších akčních filmů roku 2018

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 4 =