Will Ferrell jako Bobby Riggs v souboji pohlaví

Komedie Match Maker je teprve v plenkách, nemá ještě ani režiséra či kandidátku pro hlavní ženskou roli, ale už teď vypadá dost slibně. A to nejen díky ostřílenému matadorovi komedií, Willovi  Ferrellovi (Mládí v trapu), ale především díky námětu.

WillFerrellBobbyRiggsComposite_largeScénárista Steve Conrad vychází ze slavného tenisového zápasu mezi Bobbym Riggsnem a Billie Jean Kingovou, který se odehrál v roce 1973. Nešlo vlastně vůbec o tenis, ale o zápas pohlaví, o souboj 55letého zkušeného veterána, několikanásobného vítěze Wimbledonu, gamblera, podvodníka a ‚šovinistické prase‘, jak ho mnozí  nazývali, s 29letou emancipovanou ženou, která veřejně přiznávala svou sexuální orientaci. Zápas, který sledovalo padesát milionů Američanů, připomínal souboj wrestlerů, Bobby Riggs se nechal dovést ke kurtu v rikše tažené ženami, ve zlaté bundě s nápisem Sugar Daddy a obřím lízátkem pro svou protivnici.

Billie Jean Kingová mu ale nezůstala nic dlužná, sama se nechala přinést na piedestalu polonahými svalovci. Zápas sám skončil velmi překvapivě, neočekávaným a drtivým vítězstvím Billie Jean Kingové, kdy Bobby Riggs udělal spoustu u něj nevídaných chyb. Objevily se proto samozřejmě spousty pochybností a spekulací, že Bobby Riggs zápas pustil. Naposledy před pár lety, kdy se objevila spojitost mezi Bobbym Riggsem a kalifornskou mafií. Oba tenisté  ale jakoukoliv neférovost celý život popírali.  A právě zmiňované nové obvinění bylo posledním popudem pro napsání scénáře. Paradoxem je, že se z bývalých rivalů na život a na smrt stali dobří přátelé.

KOUKNI SE  Princ Mamánek Jana Budaře míří do kin

 

Jitka Kubátová

Předchozí článekNovinky: postavičky z videoher Pixels tentokrát jako celovečerní film
Následující článekRecenze: Mádl a jeho maturita cestou k moři

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 − nine =