Válka Rohirrů: Nový animák o krvavé bitvě u Helmova žlebu a Rohanském králi

Animovaný film Válka Rohirů nám přiblíží historii Středozemě a především válečné pozadí Rohanského kraje. Snímek bude vyprávět o krvavé bitvě u Helmova žlebu, který je pro trilogii Pána prstenů zásadním středobodem děje.

Aktuálně jsou pod drobnohledem přípravy vysoko-rozpočtového seriálu pro Amazon Prime Video, které zmapuje dějiny a příběhy zasazené stovky let před událostmi z Tolkienových románů. Nyní přichází studio Warner Bros. se zprávou, že chystají vlastní výlet do Středozemě. Bude se jednat o film zasazený do tolkienovského světa a bude navazovat na reálné události a historii, která je prolnuta s knižní i filmovou sérii. Příběh se bude točit kolem krvavé bitvy u Helmova žlebu, jenž byl zásadním hybatelem děje v druhém díle Pán prstenů: Dvě věže. Nově oznámený animák se bude odehrávat 260 let před těmito událostmi a zmiňovaný Helmův žleb propojí s legendárním Rohanským králem Helmem Kladivem. Nepůjde o klasicky hraný film, ale o animovaný snímek ve stylu japonského anime.

Oficiální vyjádření zní poměrně nespecifikovaně: „Film by měl vyprávět dosud nevyřčený příběh pevnosti Helmův žleb. Bude zasazený do krví nasáklých časů, kdy žila jedna z nejvýraznějších osobností Středozemě – mocný král Rohanu Helm Kladivo. Ponoříme se do legendární bitvy, která pomáhala formovat Středozem a připravila půdu pro epická dobrodružství, jež přivedla k životu trilogie Pána prstenů.“

Obě slavné fantasy série J. R. R. Tolkiena – Pána prstenů i Hobita zfilmoval Peter Jackson. Na obou sériích se scenáristicky podílela oscarová Philipa Boyens, která u chystaného animáku působí jako poradkyně. Režíruje veterán anime filmů Kenji Kamiyama (kyberpunkové akční série Blade Runner: Black Lotus nebo Ghost in the Shell: Stand Alone Complex), scénář píší Jeffrey Addiss a Will Matthews (Netflixovská fantasy série Temný krystal: Věk vzdoru). Film nemá stanovené žádné datum premiéry, ale snad se ho dočkáme během příštího roku.

KOUKNI SE  Film Amerikánka Viktora Tauše představuje první ukázku

„Zažíváme velké vzrušení. Helmův žleb je spojen s asi největší bitvou, jaká kdy byla k vidění na filmovém plátně. A Tolkien je samozřejmě pojem. Věříme, že náš animovaný projekt potěší fanoušky stejně jako předcházející hrané adaptace,“ řekl časopisu Variety Sam Register, prezident společnosti Warner Bros. Animation.

Pro bližší představu si přečtěte, co o vládě Helma Kladiva píše česká Wikipedie:

Helm Kladivo (vláda 2741 – 2759), syn Gramův, byl nejslavnějším králem Rohanu a posledním z první řady rohanských panovníků. Narodil se roku 2691 a králem se stal po smrti svého otce Grama v roce 2741. Dostal se do sporu se svým mocným příbuzným Frecou, který si brzy začal činit nároky na trůn. Král Helm jej v jednom sporu zabil ranou pěstí a jeho syna Wulfa s jeho nejbližšími příbuznými vykázal ze země. Rok 2758 byl pro Rohan rokem pohromy. Z východu do země vtrhli mocné síly Vrchovců vedené Wulfem. Ten rok byl Gondor napaden několika flotilami umbarských korzárů a tak Gondorští nemohli Rohanům přijít na pomoc. Navíc se část korzárů vylodila také v ústí Želíze a připojila se k nepřátelům Rohanu.

Rohirové vedení králem Helmem byli poraženi a zatlačeni do hor. Většina přeživších včetně krále Helma se ukryla v pevnosti Hláska, která byla od té doby známa jako Helmův žleb. Wulf dobyl Edoras, při jehož obraně padnul i Helmův syn Haleth, usadil se v Meduseldu a začal se nazývat králem Rohanu. Dlouhá zima trvající od listopadu 2758 do března 2759 způsobila Rohirům i jejich nepřátelům obrovské ztráty. Obležení Helmova žlebu král Helm Kladivo nepřežil. S koncem zimy přišlo velké tání a synu Helmovy sestry Hildy Fréaláfovi se podařilo s několika věrnými překvapit a zabít Wulfa v Meduseldu a dobýt Edoras.

Rohanský král Helm Kladivo a jeho příběh

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

six + six =