Ubal a zmiz: Česká krimikomedie o zpackaném kšeftu ve stylu Guye Ritchieho

Co se může stát, když si mladí dealeři marihuany plácnou na kšeft svého života s nebezpečnými gangstery? Nová gangsterská komedie přichází s prvním trailerem, který je plný nočního pražského podsvětí, rapu a světel. Dojde na vietnamské mafiány, zkorumpované policisty a luxusní striptérky. V celovečerním debutu Adama Hobzika se představí Matouš Ruml, Janek Gregor nebo Marek Lambora.

Debut Adama Hobzika je jasně inspirovaný britskými gangsterkami Guye Ritchieho a nahláškovanými kriminálkami Quentina Tarantina. Ukázky z trailerů přímo odkazují na kultovní filmy jako je Sbal prachy a vypadni (1998) nebo Podfu(c)k (2000) od Ritchieho nebo Tarantinova kriminálka Jackie Brown (1997). Adam Hobzik se nebojí svojí inspiraci populárními filmaři přiznat a jeho snaha přinést svěží a nový vítr do české kinematografie se musí ocenit. Trailer působí opravdu mladě, atraktivně jako něco, co tu ještě nebylo.

Adam Hobzik je mladý vystudovaný scenárista a režisér. Za sebou má internetový seriál Pizza Boy (2015), který byl jedním z prvních webseriálů pro Stream. Pizza Boy měl ke gangsterskému komediálním žánru poměrně blízko a určité prvky seriálu využili tvůrci i v celovečerním filmu Ubal a zmiz. Minulý rok se Adam Hobzik podílel na sportovním dramatu z hokejového prostředí Smečka (2020, r. Tomáš Polenský) jako dramaturg.

Oficiální synopse zní následovně: Dva kamarádi, Mireček a Vilém se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem a jeho pravou rukou, zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pár hodin na to, aby zachránili nejen kšeft roku, ale taky vlastní malíčky. Dva policisté ze staré školy byli suspendováni. První z nich se chová jako psychopat a druhý je vyhořelý, takže když přijdou se žádostí o návrat do útvaru, jsou svým nadřízeným odmítnuti. Aby získali zpět svoji práci i čest, rozhodnou se na vlastní pěst pátrat po kufru plném vzácného zboží a rozhodně si při tom neberou servítky. André S. je rocker. Ale má problém. Podepsal smlouvu, ve které se zavazuje k natočení třech popových alb pro teenagery. André se na veřejnosti tváří jako hvězda, jenže uvnitř šílí. Celý svůj byt, auto i slávu by vyměnil za jednu pořádnou rockerskou noc. A přesně to se mu splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Trailer je plný našlapaných akčních sekvencí, automobilových honiček po noční Praze, výjevů z rockových koncertů nebo vykřičených domů. Dostaneme se do prostředí marihuanových doupat, mezi vietnamskou mafii nebo k originálnímu doručování pizzy. Film vypadá jako jedna velká akční jízda, která je plný problémů a sympatická hlavní herecká dvojice – Janek Gregor a Matouš Ruml se musí co nejlépe popasovat s nastálou situací. Duo suspendovaných a výborně sehraných policistů si zahraje Leoš Noha s Martinem Hoffmanem. Bulharského mafiána a jeho pravou ruku ztvární Predrag Bjelac a Karel Dobrý. Stárnoucího rockera ztvární Tomáš Matonoha a jeho rivala Andrého zase Marek Lambora. V roli striptérky se představí populární zpěvačka Sharlota a další. Bláznivá noční jízda je plná sekání malíčků, nepovedených kšeftů, dokonalých plánů s velkou trhlinou a hra o velké peníze se odehrává během jednoho jediného dne a noci.

KOUKNI SE  Trailer: Cameronovo dlouho očekávané pokračování Avatar: The Way of Water

Tvůrci přináší do českých filmových vod nový směr a trailer vzbuzuje velká očekávání. Režisér Hobzik se o práci na svém filmovém debutu vyjádřil následovně: „Tenhle žánr mi přijde nejhravější ze všech. Je to skoro komiks, snese strašně moc. Může být absurdní, vtipný, akční, stylizovaný. A přesně takový jsem chtěl svůj první film. Vždycky jsem si říkal, že u svého debutu se chci hlavně bavit, vyřádit se na něm.“

Níže ve videu se můžete podívat na film o filmu. Film bude mít premiéru v kinech 8. července 2021.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four − one =