Trailer: The Wolverine aneb první ochutnávka sólisty z X-Menů

Do dalšího pokračování příběhu série X-Men zbývá ještě více jak rok. Než se na plátně sejde celá družina populárních mutantů, dočkáme se (alespoň) spin-offu. Ten se ale zaměří jen MV5BODEwMjg5MTUwNl5BMl5BanBnXkFtZTcwMDg5ODc2OA@@._V1_SX214_na jednoho hrdinu. A pokud vám napovíme, že jeho schopností je extrémně rychlá regenerace, kostru má vyztuženou adamantiem a z hřbetu ruky dokáže vysunout tři ostré drápy, pak není těžké uhádnout, že řeč je právě o Wolverinovi.

The Wolverine je regulérní součástí série, což z něj i bez X-Men v názvu dělá už šestý díl. Děj je zasazen do období těsně po událostech třetího filmu (X-Men: The Last Stand) a Wolverine se v něm podívá do Japonska. Prakticky nesmrtelný hrdina se v cizím a nesrozumitelném světě poprvé cítí zranitelný a tváří v tvář svému největšímu nepříteli je nucen sáhnout si až na dno svých možností. Mimo smrtelné samurajské meče se totiž bude potýkat i se svou vlastní nesmrtelností.

O pořádné záporáky ale rozhodně nouze nebude. Wolverinovi s tváří Hugha Jackmana se postaví Hiroyuki Sanada jako Shingen Yashida, šéf Jakuzy, i s celou svou mafiánskou armádou. V roli nebezpečné Viper se zase objeví Svetlana Khodchenkova.

Soudě podle první ochutnávky dodržuje Wolverine to, co od začátku sliboval. Solidní komiksovou zábavu, akci a taky trochu té východní kultury. Anebo taky trochu víc. „ Co je pro mě úžasnou příležitostí, je to, že děj se z 90% odehrává v Japonsku. A i když některé prvky z předchozích snímků zůstávají, jmenovitě Hugh Jackman, dostali jsme tím tak trochu šanci restartovat tón příběhu a jít do toho trochu temněji a víc do hloubky, než jak to bývalo s předchozími postavami,“ nechal se slyšet James Mangold, režisér Wolverina, pro stanici MTV. Jak moc bude solitér Wolverine vybočovat z dosavadní série se dozvíme 25. 7. 2013, kdy má snímek premiéru v českých kinech.

KOUKNI SE  Jeremy Renner viděl své oko tím druhým

 

Zuzana Hofmanová

Předchozí článekAudioteka.cz – Audioknihy ke stažení do mobilu a počítače
Další článekRecenze: Mama aneb Co všechno skvělého může zkazit hrozný konec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × five =