Trailer: The Shape of Water aneb “Kráska a zvíře” pro dospělé

Režisér Guillermo del Toro přichází s novým fantasy příběhem okořeněným romantikou a zasazeným do drsné atmosféry studené války ve Spojených státech. Přesně tak. Po neúspěchu s přivedením na svět třetího Hellboye. Nebojte. Nového Hellboye se dočkáme. Jen naprosto jiného. Zbrusu nové herecké obsazení. Děj, který bude kompletně ignorovat předchozí filmy. A hlavně to všechno bez účasti del Tora.

I tak se režisér vrací ke svému úspěšnému žánru. K fantasy příběhu s mnohem drsnější atmosférou (pro dospělé). Ano. Pokud se jste si oblíbili film Faunův labyrint, pak byste si snímek The Shape of Water neměli nechat ujít.

The Shape of Water nám odvypráví příběh neslyšící ženy, kterak se postupně zamiluje do podivného stvoření. (Rojí se spekulace, že stvoření v tomto filmu je až náramně podobné postavě Abea z filmu Hellboy. To odkazuje na možný prequel k Hellboyovi.) Vláda USA drží bytost v zajetí a protože je rok 1962, zuří studená válka se Sovětským svazem. Stát usilovně přemýšlí, jak bytost využít k jistým vojenským účelům. Jenže láska je silnější. Tak se žena rozhodne tvorovi pomoci na svobodu.

Atmosfericky drsný příběh o podivné lásce s prvky fantasy, kvalitním hereckým obsazením (Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Octavia Spencer a další) a hudebním doprovodem Alexandra Desplata přijde do českých kin 18. 1. 2018.

 

 

Ondřej Blahut

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 + seven =