Trailer: The Great Gatsby

Filmovou adaptaci Velkého Gatsbyho (The Great Gatsby) – stejnojmenného románu Francise Scotta Fitzgeralda – jsme tu již několikrát měli a nikdy se nejednalo o převratné dílo, které by si opravdu získalo srdce diváků. Příběh chudého mladíka Jaye Gatsbyho, který bojuje o přízeň a lásku své vyvolené Daisy, si tentokrát vzal do parády režisér Baz Luhrmann (Austrálie, Moulin Rouge). Od studia dostal na retro romantické drama pěkný balík peněz (130 milionů $) a do hlavních rolí obsadil hollywoodské hvězdy první velikosti – Leonarda DiCapria a Carey Mulligan. Pro Luhrmanna by neměl být problém kvalitativně překonat asi nejznámější verzi z roku 1974 s Robertem Redfordem v hlavní roli, jež byla zpracována hodně povrchně a ploše.

První ukázka z filmu dává jasně znát, že peněz bylo dost, protože veškeré dění na obrazovce působí opulentně, okázale a barvitě. Kostýmy, dekorace, interiéry i exteriéry jsou mnohdy vyšperkované až na hranu únosnosti a někdy připomínají spíše kabaret či maškarní bál, což asi nebude to pravé ořechové. Jinak retro stylizace až na zmíněnou barevnost vypadá docela povedeně a tu a tam se dostavuje jemné nadšení z předvedeného materiálu. DiCaprio je sázkou na jistotu a ačkoliv Carey Mulligan vypadá pořád neuvěřitelně smutně, pro ztvárnění Daisy by mohla být správnou volbou.

The Great Gatsby
Drama / Romantický, 2012
Austrálie
Režie: Baz Luhrmann
Hudba: Craig Armstrong
Hrají: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, Gemma Ward, Callan McAuliffe, Amitabh Bachchan, Daniel Newman, Jack Thompson, Jacek Koman, Vince Colosimo, Goran D. Kleut

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Česká premiéra je stanovena na 3.1.2013.

Jaroslav Mrázek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − 8 =