Trailer: Nový a lepší Superman jako Muž z oceli?

Henry Cavill měl už sice tu čest porvat se s těmi nejvyššími ve Válce bohů a celé čtyři série obstál jako posila Tudorovců, nicméně na přívlastek „super“ si jeho filmografie musela počkat až do letošního roku. Mimo jméno opravdového hrdiny, eska na hrudním koši a napřažené paže se dočkal i vysoko rozpočtové podívané pod taktovkou Zacka Snydera. A zahrát si ve snímku, jehož konzultantem je Christopher Nolan a kde je vaším otcem Russell Crowe i Kevin Costner, to už opravdu super je.

Nového Supermana čeká restart. Po posledním nadpozemském rekovi z roku 2006 se příběh vrací ke kořenům, takže nejen děj čeká návrat do pomyslného bodu „nuly“, ale Muž z oceli si vysloužil i nového režiséra. Superman se vrací nebyl vytouženým úspěchem, Bryan Singer si spálil prsty a pokorně se vrátil ke svým zmutovaným X-menům. Kdo se ujme nového Supermana, zůstávalo dlouho záhadou, objevila se jména jako Darren Aronofsky nebo třeba Ben Affleck, až studio nakonec zakotvilo u jediné osoby Zacka Snydera. S papírovými hrdiny má ostatně odžito svoje, ať už mluvíme o Strážcích – Watchmen nebo vizuálně vymazleném 300: Bitva u Thermopyl.

Cit pro vizuál potvrdil už v prvním traileru pro svého Muže z oceli, který otevírá působivou bitvou na planetě Krypton. Nešetří ani atmosférickými průlety a velkoryse nabízí i solidní dávku akce, kvůli kterým by se 3D formát tentokrát mohl přece jen vyplatit. Mimo akční stránku Muže z oceli se bude Superman potýkat i s tradičním břemenem hrdinovým, které prověří nového Clarka Kenta i ze stránky herecké.

KOUKNI SE  Ceny z filmového festivalu v Karlových Varech

Henry Cavill byl totiž s postavou Supermana spojován už ve Singerově verzi, nicméně tenkrát mu jen o vlásek unikla ve prospěch Brandona Routha, kterému roli v letošním spektáklu vyfoukl pro změnu Cavill. Cavilla, který svou vysněnou roli ukořistil jako vůbec první Superman-Brit, doplní Amy Adams jako osudová Lois Lane, v roli sympaticky ujetého protivníka bude k vidění Michael Shannon. Jak se Cavill zařadí vedle Brandona Routha nebo ikonického Christophera Reeva, se dozvíme 20. 6. 2013, kdy Muž z oceli doplachtí i do českých kin.

Zuzana Hofmanová

 

Předchozí článekKNIHA: Kyberšikana je znásobená šikana
Následující článekAUDIOKNIHA: Mráz přichází z hradu: Vieweghův pohled do žumpy české politiky a ještě dál

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 + 13 =