Trailer: Hunger Games pokračují s Vražednou pomstou

Populární knižní série autorky Suzanne Collins se dočkala zfilmování v podobě loňských Hunger games a už letos míří do kin druhé jennifer-lawrence-hunger-games-catching-fire-posterpokračování. Kasovní úspěch jedničky zajistil filmové sérii kýžený zájem, což si studio moc dobře uvědomuje a po sérii budovatelských plakátů vypouští do světa i první teaser trailer. A na co Hladové hry lákají tentokrát?

Zatímco první díl mohl posloužit i jako průvodce drsnou reality show, dvojka už má jasná pravidla. Katniss Everdeen se společně s druhým splátcem Peetou Mellarkem vrací po svém triumfu na 74. Hladových hrách zpátky do reality. Přestože jsou oba účastníci brutální hry oslavováni jako hrdinové, pro stvořitele bizarní reality show jsou symbolem odboje, který se postupně začíná rýsovat napříč celou zemí Panem. A proto přijde Kapitol s dalším prohnaným plánem: tentokrát postaví do Arény smrti každého vítěze, který si krutou hrou prošel. A s trochou štěstí se tak zbaví nejen Katniss, ale byť i jen náznaku odporu.

Zatímco první díl zrežíroval Gary Ross (Příběh o Zoufálkovi, Seabiscuit), v práci na druhém díle ho vystřídal Francis Lawrence (Constantine, Voda pro slony). Jak moc filmu režijní výměna pomohla, je zatím ve hvězdách, jelikož teaser trailer sice poodhaluje prvních pár desítek minut z děje Lawrencovy novinky, ze samotného lovu v Aréně smrti nám ale režisér nedopřál ani drobnou ochutnávku.

Jestli nový režisér primárně teenagerovskou podívanou potemní, je zatím překvapení, nicméně dočkáme se nejen drsných intrik z Kapitolu a avantgardních oděvů vyšších elit z Panemu, ale opět Jennifer Lawrence. Vycházející hvězdu a čerstvou držitelku Oscara doprovodí Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks nebo Philip Seymour Hoffman. Jak moc se oproti jedničce polepší, bude v českých kinech k vidění od 21. 11. 2013.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná
Zuzana Hofmanová

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 + fifteen =