Trailer: Další osudové setkání Ethana Hawka a Julie Delpy tentokrát Před půlnocí

Před osmnácti lety se potkali v rychlíku, strávili spolu čtrnáct hodin ve Vídni, aby se na víc jak devět let vzájemně míjeli až do dalšího osudového setkání v Paříži. Ve změti čísel je jedno poselství jasné: stejně jako kvalitní víno, i pevný vztah si zaslouží dozrát. A co teprve film. Po prvních dvou dílech romantické konverzačky Před úsvitem (1995) a Před soumrakem (2004) přichází pokračování třetí, tentokrát Před půlnocí (Before midnight). O prvních dvou dílech se mluvilo jen ve dvou extrémech: nuda a definice lásky. Jak na tom bude trojka?

Zatímco Před úsvitem bylo příběhem dvou mladých lidí, Francouzsky Celine a Američana Jesseho, Před soumrakem sledovalo dva vyzrálé, životem otlučené jedince, kteří tenkrát před osmi a půl lety promarnili jedinou příležitost, jak se po setkání ve Vídni znovu spojit. Ve stylu svého předchůdce skončilo jejich shledání stejně otevřeně a divák byl po dobu celých devíti let vystaven testu optimistického smýšlení. A letos má údajně dostat odpověď na všechny své otázky. Něco málu se dozví už z nejnovějšího traileru.

Celine a Jesse se tentokrát nevydají do žádné evropské metropole, ale do slunného Řecka. A nejenže pravděpodobně nedorazí samostatně, ale ani sami, jelikož podle úvodní sekvence je možné na zadní sedačce zahlédnout potencionální ratolesti hlavních hrdinů. Mimo ně bude u společného stolu k vidění i několik cizích „strávníků“, což naznačuje, že se poprvé setkáme krom ústřední dvojice i s vedlejšími postavami.

KOUKNI SE  Top Gun: Maverick startuje v kinech. Natáčel se na českých L-39 Albatros

Po mladistvém vzplanutí a nahlédnutí do hektického života raných třicátníků přichází populární téma krize středního věku. Jak se s ní duchovní otec, scénárista a režisér v jedné osobě, Richard Linklater popere, je sice ve hvězdách, ale s jednou kvalitou počítat může. Celine a Jesseho si i do třetice zopakuje zavedená dvojka Julie Delpy a Ethan Hawke.

Zuzana Hofmanová

Předchozí článekKNIHA: M. Ruiz, J. Ruiz: Pátá dohoda
Následující článekKNIHA: V dobré společnosti České inteligence

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × five =