Toxický mstitel: Remake legendárního bizáru se chystá před kamery

Ujeté béčko z devadesátek čeká remake. Nízkonákladová akčně-hororová komedie si během let vybudovala statut kultovního filmu. Slizký a odporný hrdina, ekologická témata, brutální násilí, nahé ženy a víra v lepší zítřky.

Tento béčkový až céčkový film byl původně určen pro videotrh s videokazetami. Během let se snímek stal festivalovou stálicí, která se opakovaně promítá na půlnočních projekcích. Původní Toxický mstitel (1984, r. Lloyd Kaufam, Michael Herz) je nízkorozpočtovou akční komedii, která paroduje a podvrací superhrdinská klišé a stojí na ekologických tématech. Hrdinou je obyčejný uklízeč, kterého všichni šikanují. Když jej jeho trýznitelé shodí do kádě s toxickým odpadem, je odporně znetvořený, ale zároveň získává nadlidské síly a začíná mstít bezpráví.

Černá komedie si vydobyla kultovní postavení mezi filmovými bizáry. Produkční společnost Troma vyprodukovala desítky podobných béčkových filmů, které si našli svojí vlastní fanouškovskou základnu. Díky své podivnosti, krvavosti nebo humoru vznikala celá řada pokračování – což se nevyhnulo ani Toxickému mstiteli, který dostal hned čtyři další filmy. Pro produkci Troma točil svého času i James Gunn (Strážci galaxie, Slimák).

Režii a scénář remakeu má na starosti nepříliš známý nezávislý tvůrce Macon Blair, jenž debutoval netflixovskou kriminální romancí z malého města I Don’t feel at Home in This World Anymore (2017). Mimoto také napsal pozapomenutý atmosféricky temný thriller Zastavte temnotu (2018, r. Jeremy Saulnier). Hlavní roli znetvořeného superhrdiny, který trestá zločince poměrně neotřelými a radikálními metodami ztvární Peter Dinklage. Proti němu se postaví Elijah Wood v roli slizkého ústředního nepřítele.

KOUKNI SE  Teaser na Avatar 2 je venku, děj se přesouvá pod vodu

Podrobnosti a detaily o filmu zatím nejsou příliš známy. Chvíli se kolem projektu také motal Arnold Schwarzenegger a filmaři by měli začít natáčet už během června v Bulharsku. Příběh se bude točit kolem zrodu hrdiny. Bude se jednat o origin superhrdiny, který bude čelit křiváckému šéfovi odpadní společnosti, která stojí za proměnou šikanovaného uklízeče ve znetvořeného mutanta. Ředitel společnosti je sám v rozporu s místní mafií a snaží se získat stejné schopnosti, jako má toxický mstitel. Během honby za toxickými superschopnostmi rozpoutá krvavé peklo.

Film by měl být kombinací hororu a akční komedie s podivným antagonistou v hlavní roli. Důležitým prvkem bude ekologická linie a boj za životní prostředí. Film by měl být v kinech během roku 2022.

Viktor H.

Předchozí článekFotbal rozerhraný na stránkách knih
Následující článekTop 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + 15 =