To nejlepší a nejhorší z Comic-Conu 2018 v San Diegu

Letošní Comic-Con v San Diegu byl v několika ohledech chudší než předchozí ročníky. V jiných směrech se zase více rozjel. Na rozdíl od posledních let se návštěvníci, fanoušci ani diváci nedočkali žádného nervy drásajícího teaseru na novou a zároveň finální sérii seriálu Hra o trůny. O svých budoucích plánech mlčel také další čerstvější, ale stejně úspěšný seriál stanice HBO, Westworld. A skoupý na nové informace byl také Marvel. Takže jsme se o třech potvrzených filmech MCUCaptain Marvel, Avengers 4 (pokračování Infinity War), Spider-Man: Daleko od domova – nedozvěděli nic nového.

Přesto se nedá letošní Comic-Noc považovat za neúspěch. Organizátoři akce ve spolupráci s filmovými a seriálovými tvůrci pro návštěvníky připravili bohatý program plný trailerů na plánované projekty. A rozhodně bylo na co koukat. Na to nejlepší a nejhorší, čeho jsme byli svědky se teď podíváme detailněji.

1Nejlepší – trailer na Shazama! od DC

Jelikož Marvel letos víceméně mlčel, daleko více prostoru dostalo DC. Dva filmové, jeden seriálový trailer a jedno seriálové info. Tyto čtyři projekty získaly nejvíce pozornosti. Ne všechna pozornost pro DC dopadla pozitivně, ale o tom později. Jeden z očekávanějších trailerů patřil Shazamovi. Novému overpowered superhrdinovi ze stáje DC, o kterém jsme doteď věděli pouze to, že je ve výrobě a pár základních informací.

Trailer, který tvůrci představili třetí den na Comic-Conu nezodpověděl všechny otázky, ale děj nastínil a představil herce a základní mechaniky filmu. Od Freddyho Freemana (Jack Dylan Glazer) a jeho narážky na Hru o trůny v momentě, kdy se poprvé seznámí s budoucím nejlepším kamarádem Billym Batsonem (Asher Angel), přes Billyho zadržovaný smích po zjištění čarodějova jména (Djimon Honsou) k herci Zacharymu Levi v superhrdinském kostýmu ale stále s duší kluka.

Trailer na Shazama je pozitivně laděný, naivní, hloupoučký a zároveň překvapivě chytrý. Disponuje vším potřebným k osvětlení těch nejtemnějších koutů DC univerza. Snímek už z prvního traileru působí naprosto odlišně než zbytek filmů od DC. Mnozí se obávali, jak bude Levi v kostýmu vypadat. Většina obav se rozplynula po prvním zhlédnutí traileru. Samozřejmě se ještě někteří potýkají s tím, že kostým nepůsobí věrohodně. Vzhledem k tomu, že Shazam (i v komiksech) je jedním z nejvtipnějších superhrdinů DC, tak komičtější vzezření kostýmu je ze strany tvůrců nanejvýš úmyslné a adekvátní. A to je jeden z mnoha důvodů proč méně známá komiksová postava zaznamenala pozitivní ohlasy hned po prvním traileru.

2Nejhorší – trailer na seriál Titans od DC

Přes pozitivní ohlasy na Shazama, odstartovalo studio DC se svou první prezentací na Comic-Conu neúspěchem. O den dříve se hala H naplnila lidmi, zvědavými na první trailer k nadcházejícímu seriálu Titans. O to větším zklamáním a rozladěním nasákla atmosféra po promítnutí traileru, který představil nově plánovaný seriál od DC šokujícím stylem. Robin hejtující Batmana, eRkově ostré vrhací hvězdice a na DC univerzum spousta klasické střelby. Plus podpatek bývalého zázračného chlapce (Brenton Thwaites), který se setká s krkem jiného chlápka.

Krvavý, zběsilý, šokující a ponurý. Přesně takový byl první seriálový trailer. Pro mnohé diváky až moc ponurý. Je pravda, že podle tvůrců má být tento seriál tak odlišný od animované verze Teen Titans GO! ze stanice Cartoon Network, jak jen to jde. Jenže trailer zapůsobil tak krutě překvapujícím způsobem, že většině lidem zkrátka nesedl. Komiksový kreslíř knihy Teen Titans: Raven Gabriel Picolo řekl, že většina návštěvníků a fanoušků pop kultury si začne o seriálu myslet následující až se vrátí zpět do svých domovů. „Problém s Titans je, že jdou zbytečně za hranice brutality. Nechci, aby se z toho stala superhrdinská show bez špetky radosti. Nechte je být teenagery se superschopnostmi, kteří sem tam něco nepěkného vymamlasí.“

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

3Nejlepší – trailer na Aquamana od DC

Když jste Jason Momoa, chlápek s dlouhými vlasy, výrazným tetováním a hlubokým hlasem Khala Droga ze seriálu Hra o trůny, je těžké nezpůsobit rozruch, kamkoliv se vrtnete. Comic-Con 2018 v San Diegu nebyl v Momou výjimkou. DC zde představilo první trailer na letošního sólového Aquamana v režii Jamese Wana. Postava z Atlantidy, která se poprvé představila v letošní nepříliš úspěšné Lize spravedlnosti.

Film tvůrci přirovnávají ke Star Wars pod mořskou hladinou s hvězdným obsazením v podobě Patricka Wilsona, Nicole Kidman či Amber Heard a dalších. Trailer nebyl pouze nejočekávanějším, ale nabízí nejlepší možnou kombinaci humoru, akce a příběhu. Aquaman se tak rychle stal nadějí současného filmového DC univerza. Aquaman (Jason Momoa) musí čelit svému ďábelskému žraloky sedlajícímu bratrovi Ormovi (Patrick Wilson) aby se stal právoplatným vládcem podmořské říše Atlantidy. To vše v dech beroucích podvodních záběrech. Podle stránky The Hollywood Reporter byl trailer na Aquamana jedním z nejlepších na celém letošním Comic-Conu.

4Nejhorší – padouch v sólovce Bumblebeeho nebude ten, ve kterého fanoušci doufali

Z prvního oficiálního traileru to vypadalo, že hlavní záporák v Bumblebeeho sólovce bude známá Megatronova pravá ruka, Starscream. Jenže, při prezentaci nových informací hodili tvůrci na fanoušky studenou sprchu. Po nepříliš úspěšném Posledním rytíři (i finančně) někteří lidé protáčí již oči v sloup při vidině dalšího Transformeřího filmu. Naštěstí se zdá, že nikdo si toho není natolik vědomý jako režisér nového přírůstku do rodinky Transformerů, Travis Knight. Tato prequelová odbočka slibuje zaměření na jemnější, méně výbušný a více charakterově založený děj. Na základě detailů, které jsme slyšeli a traileru před Comic-Conem, který jsme viděli se nový film bude lišit. A snad v co nejlepších slova smyslu. I když v některých ohledech se bude lišit až moc.

Především hlavním padouchem. I když to tak může z traileru vypadat, tak hlavní záporák typický pro Bumblebeeho nebude Starscream (další dva nejtypičtější jsou Shatter a Dropkick). „Nýbrž měnič nazývaný Blitzwing, který je Starscreamovi velice podobný“, řekl na panelové diskuzi k filmu režisér. V ten moment byla atmosféra v hale napuštěná zklamáním mnohých skalních fanoušků série. Místo starého známého patolízala se představí zbrusu nová a neznámá postava Transformers univerza. Toto oznámení zapříčinilo opadání nadšení z chystaného snímku. Tak uvidíme, jak bude Bumblebee fungovat i bez ikonického záporáka.

5Nejlepší – trailer na film Skleněný od M. Night Shyamalana

Hodně dlouho očekávaný film, který završí Shyamalanovou plánovanou thrillerovou trilogií. Po VyvolenémBrucem Willisem a Samuelem L. Jacksonem z roku 2000 a RozpolcenémJamesem McAvoyem z roku 2017 nás čeká Skleněný, který celé titulní trio svede příští rok dohromady. Kde by bylo lepší zveřejnit první oficiální trailer na jeden z nejočekávanějších filmů roku 2019, než na Comic-Conu v San Diegu.

Ještě předtím se objevilo několik teaserů s efektem tříštícího se skla k připomenutí jednotlivých postav. McAvoyova Kevina Crumba aka Horde z Rozpolceného, Willisova Davida Dunna a Jacksonova pana Glasse aka Elijaha Pricea z Vyvoleného. První trailer k filmu je přesně takový, v jaký všichni doufali. Stylový, nádherně sebevědomý, posypaný akcí, a navíc představil novou postavu, psychiatričku Sarah Paulson, která se specializuje na léčbu superlidí jako je (nebo není?) naše trio. Důkazem je také to, že lidé byli ochotní čekat 18 let než se Willis a Jackson znovu sejdou na place pod Shyamalanovou taktovkou. A to už sakra něco znamená.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

6Nejhorší – debakl Johnnyho Deppa (Fantastická zvířata)

Newtonův třetí zákon ve zkratce říká: „Každá akce vyvolá stejnou či opačnou reakci.“ Panel studia Warner Bros. na SDCC 2018 k Fantastickým zvířatům je toho zářným příkladem. Po vypuštění kouzelného traileru k filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Warner Bros. otevřel diskuzi fanoušků pokračování s členy hereckého obsazení. Vedle Judea Lawa, který ztvární mladšího Brumbála z dob ještě jeho profesorské kariéry, přivítal fanoušky také Ezra Miller (Credence Barebone) v cosplayerském kostýmu ztvárňujícím postavu Toadetta. Na panelu vládlo veselí a hloupoučká bezstarostnost, dokud nedorazil Johnny Depp ve filmovém kostýmu Gellerta Grindelwalda. Depp zaujal na stagi stejné místo jako hvězda filmu Aquaman a jeho bývalá manželka Amber Heard, která tehdy obvinila Deppa z napadení.

Hercova přítomnost přinesla obojí – radostné hvízdání i nesouhlasné bučení. Daleko více negativních ohlasů na Deppovu osobu přišlo od lidí, kteří panelovou diskuzi sledovali online. Jeden z uživatelů Twitteru napsal: „Kdy už Johnny Depp vysmahne?“ Jiný napsal. „Fakt, že publikum nevypískalo Deppa pryč hned jak se tam objevil, mně neskutečně zklamalo.“ Deppův příchod na stage byl překvapením. Totéž se ale nedá říct o reakcích na něho samotného. Potvrzení herce pro pokračování vyvolalo u některých fanoušků zděšení. Navrhovali, aby byl nahrazený, a přitom se opírali o žalobu jeho bývalé manželky, kterou považují za dostatečný důvod k Deppovu vyhazovu z projektu. To už není tak fantastické, že?!

7Nejlepší – animovaný seriál Star Wars: Klonové války bude pokračovat

Když se na obrovském promítacím plátně objevila slova v modré barvě „Válka zůstala nedokončená… až do teď“, publikum v sále okamžitě začalo křičet nadšením. Těchto šest slov oznamovalo návrat úspěšného animovaného seriálu ze světa Star Wars. Znamenalo to, že animovaná verze Klonových válek bude pokračovat novou sedmou sérií. Proč je z toho takový povyk. Jednoduše proto, že finále šesté série si odbylo premiéru 7. března 2014. To je více jak čtyři roky čekání.

Disney a Lucasfilm tímto trochu již nečekaným trailerem oznámili, že seriál odehrávající se mezi druhou a třetí filmovou epizodou má ještě co říct. K oživení v podobě 12 zbrusu nových epizod dojde v průběhu příštího roku. Oživení milovaného seriálu bylo neověřitelné radostným překvapením pro všechny fanoušky a zároveň důkazem, že slovo diváků má stále velkou váhu. Výkonný ředitel Klonových válek Dave Filoni poznamenal, že bez nadšení a neutuchající podpory diváků by seriál nemohl být nikdy obnoven. Také načasování takového oznámení nemohlo přijít v lepší dobu. Momentálně jsou fanoušci Star Wars univerza rozdělení na ty, kteří milují Posledního Jediho a ti, kteří ho nenávidí. Tento zdravý a čerstvý vítr, který přináší prodloužení seriálových Klonových válek může vnést klid a znovu spojit dva nově vzniklé znepřátelené tábory.

8Nejhorší – dvojitá pohroma Jamese Gunna

Jednou z nejvíce šokujících věcí, ke kterým došlo na letošním Comic-Conu v San Diegu, ale mimo sály, byl vyhazov Jamese Gunna z připravovaných třetích Strážců Galaxie. V pátek 20. července se návštěvníci SDCC dozvěděli, že James Gunn bylo propuštěn z postu režiséra třetího pokračování skupinky hrdinů. Takových mezigalaktických Avengerů. Přestože měl už pro film napsaný scénář. Důvodem vykopnutí z chystaného projektu byly kontroverzní tweety více než deset let staré, které na Gunna vyhrabala stránka The Daily Caller a nejen to. Gunn nebyl také přizván k panelu pod taktovkou Sony Pictures na Comic-Conu. A to sotva pár hodin po vyhazovu z pozice coby režiséra třetích Strážců Galaxie. Ještě pár dní předtím Gunn navnadil na obrovské oznámení, ke kterému mělo dojít právě na Comic-Conu v San Diegu. Zveřejnil fotku se symbolem, který bývá často k vidění v Image Comics´ Nameless. Mnoho lidí znalých téměř všech komiksů se začalo domnívat, že Gunn oznámí práci na filmové adaptaci komiksové série, kterou napsal Grant Morrison a Chris Burnham. Bohužel se už asi nikdy nedozvíme, co skutečně se chystal Gunn odhalit.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Vyhazov Jamese Gunna a jeho neobjevení se na SDCC byl dvojnásobným šokem, který nejlépe shrnula pomoci Twitteru Evangeline Gale. „Je šílené, že jediná věc, se kterou MCU na letošním Comic-Conu přišlo, byl vyhazov Jamese Gunna.“

9Nejlepší – bombovní casting na seriál Supergirl od DC

Moderní zpravodajství přichází stále s novými a novými informacemi kolem superhrdinských seriálů rychleji, než Gordon Ramsey stíhá obracet palačinky. Chystá se další seriál, který se začlení do seriálového DC univerza. Novou hlavní superhrdinkou bude Stargirl. Miles Morales povede svůj vlastní animovaný film jako pavoučí hrdina a Captain Marvel konečně vlétne do MCU příští rok. Očekávaní, že uvidíme hrdiny a hrdinky vyskakovat ze stránek komiksů na filmová plátna, je stále na dost vysoké úrovni.

Ve třetím dni se celý svět na chvíli zaměřil na superhrdinku, která se pohybuje v seriálových vodách tři roky. Řeč je o Supergirl. Stanice CW na konferenci oznámila, že do připravované čtvrté série se zapojí vůbec první transgenderová superhrdinská postava. Ve čtvrté sérii si tak zahraje Nicole Maines známá díky rolím z Royal Pains a dokumentárního filmu The Trans List. V roli Niy Nal, čerstvé mladé posily a nejnovější členky reportérské skupiny CatCo. V komiksech se z ní později stala superhrdinka jménem Dreamer. Konečně uvidíme otevřenou transgenderovou postavu i na malých obrazovkách. To si zaslouží oslavu. To, že do této role obsadili právě aktivistku Maines činí ze skutečnost ještě pozitivnější událost.

10Nejhorší – sbohem Ricku (Živí mrtví)

A nakonec chvíle, na kterou všichni čekali, ale nikdo nechtěl, aby přišla. Moment se týká odchodu jedné z nejoblíbenějších postav z úspěšného seriálu Živí mrtví. Hvězda seriálu Andrew Lincoln coby Rick Grimes potvrdil blížící se konec účinkování jeho postavy v zombie seriálu. O hercově odchodu se poprvé začalo šuškat již v roce 2010. Tehdy to byla nepodložená kachna. Jeho odchod se ovšem potvrdil na sto procent letos v květnu. Podle několika prvotních informací se má objevit ve zhruba šesti epizodách chystané deváté série a poté zmizet bez možnosti návratu.

Fanoušci jsou v neustálé nejistotě. Jak se seriál rozloučí s postavou Ricka Grimese? Co se s Živými mrtvými stane po jeho odchodu? A momentíček. Není to jen nějaký krutý kanadský žertík? Tyhle otázky divákům vrtaly v hlavě. A na některé dostaly odpovědi právě na Comic-Conu v San Diegu. Na panelové diskuzi Lincoln prolomil mlčení a potvrdil, že se skutečně s diváky v nejnovější sérii rozloučí. „Tohle je má poslední sezóna v roli Ricka Grimese. Byla to neobyčejná, úžasná a překrásná herecká zkušenost mé kariéry. Všichni tady i v Atlantě (kde se seriál natáčí) jsou ta nejlepší rodina, jakou jsem si mohl přát. Jenže mám také svou vlastní rodinu. A je načase, abych se vrátil domu.“ Řeč herce, kterého nikdo nechce vidět skončit, ale fanoušci a diváci seriálu to budou muset přijmout.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.looper.com, www.imdb.com, www.comingsoon.net

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 + 4 =