Tiché Místo 2: Pokračování úspěšného hororu jde do kin!

Po dlouhých a nucených odkladech jde film konečně do kin! Sequel úspěšného postapokalyptického thrilleru, kde je svět sužován tichem a vraždícími mimozemšťany se opět hlásí o slovo.

Tiché místo se v roce 2018 vřítilo do kin a způsobilo velké pozdvižení. Postapokalyptický thriller o rodině, která ve zdecimovaném světě bojuje o život s mimozemskými vetřelci, kteří zabijí vše co způsobí jakýkoliv zvuk se stal velkou událostí. Tržby byly obrovské a producenti ihned oznámili pokračování. Film měl mít premiéru na jaře minulého roku, ale jak už víme – koronavirová pandemie film neustále odkládala. Až do teď – snímek je už v Americe v kinech a láme tržební rekordy. První ohlasy a recenze jsou pozitivní a film pomáhá dostat diváky opět do kin. V Čechách se hororového hitu dočkáme už 10. června 2021.

První film skončil otevřeným koncem a pokračování by tudíž mělo na původní snímek navázat. Zároveň bychom se ale měnil i dozvědět něco navíc. Tvůrci nám přiblíží historii a pozadí apokalypsy, která vyhubila lidstvo a ovládnutí světa vražednými mimozemšťany. Zároveň se dozvíme o začátcích titulní rodiny a na scénu přichází nová postava, kterou ztělesňuje Cillian Murphy. Jinak se nám opět představí Emily Blunt s Johnem Krasinskym v hlavních rolích.

Scénář a režii obstaral opět John Krasinsky, který ztvárňuje i jednu z hlavních rolí. Autoři scénáře Scott Beck a Bryan Woods k původnímu Tichému místu už na pokračování nedělali. Šli si vlastní cestou a vedle psaní scénářů i režírují. Naposledy nám představili popcornový slasher Haunt nebo hororovou sérii 50 States of Fright o urban legendách moderní Ameriky.

KOUKNI SE  Z Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu (Video)

Synopse k filmu zní následovně: Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu.

Trailer je napěchovaný akčními a hororovými scénami, kterých bylo v jedničce poskromnu. Pokračování vypadá rozmáchleji a velkolepěji. Rozhodně se nedrží ve stylu komorní a jednoduché jedničky. Dozvíme se více o celém světě a především nahlédneme do počátků apokalypsy. V traileru je poměrně dost flahsbacků, které by nám mohli osvětlit fungování celého světa a minulost mimozemšťanů. Nováček Cillian Murphy vypadá jako sympatický drsňák, který pomůže osamělé matce Emily Blunt a jejím dětem přežívat v nevypočítatelném světě.

Tiché místo 2 láme v amerických kinech rekordy, vydělalo už 19 milionů dolarů a ve čtvrtek 10. června vstupuje do českých kin. Producenti si mnou ruce a už oznámily třetí pokračování, které napíše a zrežíruje Jeff Nicholson (Bahno z Mississippi, Půlnoční dítě).

Viktor H.

Předchozí článekTop 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády
Následující článekVydání nového Prince se odkládá na příští rok

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × five =