Slavné osobnosti se smíšeným původem

Abych upřesnil, tak se lidské rasy rozdělují do tří základních skupin. Europoidní (běloši), do které spadá Evropa a částečně Severní Amerika. Mongoloidní (asiaté), do které paří celá Asie. A Negroidní (černoši), kam patří Africký kontinent. Austrálie a prakticky celá Amerika od severu po jih jsou již spíše výsledkem smíchání dvou hlavních ras.

To je jen tak pro úplnost. Abyste se zorientovali v původu následujících celebrit. Podíváme se totiž na zoubek hercům, herečkám, zpěvákům, zpěvačkám a dalším slavným osobnostem, které vzešly z rasově smíšených rodin.

1Herečky

Halle Berry

Známá čokoládová americká herečka a producentka, která ztvárnila v sérii X-Men mutantku Storm a zahrála si také v Posledním skautovi, bondovce Dnes neumírej, hororu Gothika, neúspěšné komiksovce Catwoman, Atlasu mraků, Tísňové lince nebo v pokračování Kingsmanů. Herečka vzešla z mezirasového manželství. Její matka Judith Ann Hawkins je běloška a její otec Jerome Berry černoch.

Olivia Munn

V současnosti populární herečka a hvězda filmů Chraň nás od zlého, X-Men: Apokalypsa, Predátor: Evoluce, Debbie a její parťačky má pro některé překvapivě také smíšený původ. Její matka Kim Schmid pochází z mongoloidní rasy, přesněji z Číny. A vyrůstala ve Vietnamu. Hereččin otec Winston Munn je napůl německého a irského původu.

Rosario Dawson

Herečka a občasná modelka Rosario Dawson také svým vzhledem neskryje rodinné míchání barev. Její matka Isabel Celeste z Portorika má Africko-kubánské kořeny. Zato otec herečky Patrick Harris je rodilý Irčan, jehož předci pochází z původních indiánských obyvatel Severní Ameriky.

Lynda Carter

Také herečka narozená v arizonském Phoenixu, která se proslavila ztvárněním ženské superhrdinky Wonder Woman z DC univerza, se může honosit smíšeným původem po svých rodičích. Šedesáti sedmi letá Lynda se narodila Juaně Cordova a Colbym Carterovi. Po matce tak zdědila mexicko-španělské geny a po otci anglicko-irské.

Maya Rudolph

Také známá herečka Maya Rudolph (Gattaca, Absurdistán, Nezapomenutelné prázdniny, Velká šestka, The Happytime Murders) patří do naší party slavných osobností se smíšeným původem. Hereččina matka Minnie Ripperton byla africká Američanka a její otec Richard Rudolph je z europoidní rasy (běloch) a zároveň židovského původu.

KOUKNI SE  Na co se můžete těšit na Netflixu v roce 2021?
Kristin Kreuk

Krásná herečka známá ze seriálů jako Smallville, Chuck a Kráska a zvíře si zahrála také v pár filmech (Eurotrip, Hranice, Upír, Extáze). Narozená v kanadském Vancoveru čínské matce Deanně Che a otci Peterovi Kreukovi nizozemského původu. Aby to nebylo málo, tak hereččina matka se narodila v Indonésii. Odtud tedy pochází je krásně exotický vzhled.

Thandie Newton

Nadějně talentovaná herečka Thandie Newton svým vzhledem neskryje, že pochází z rasového míchání barev. Thandie je výtvor lásky mezi černoškou z Afriky a bělochem z Evropy. Její otec Nick je z Anglie, kde se herečka také narodila. A matka Nyasha ze Zimbabwe.

Phoebe Cates

Herečka, která si proslavila hned na začátku své kariéry scénou nahoře bez ve filmu Zlaté časy na Ridgemont High. Po pár úspěšných zářezech v podobě Gremlinů v roce 2001 ukončila hereckou kariéru. Oba rodiče pochází z židovských rodin. S tím rozdílem, že matka je čínsko-filipínského původu a otec ruského.

2Herci

Dwayne Johnson

V posledních letech vzrůstající herecká hvězda jménem Dwayne Johnson má také rodiče z odlišných koutů světa. Dwayneova matka pochází z ostrova jménem Samoa v Oceánii. Hercův otec, po kterém zdědil počáteční lásku k wrestlingu Waydeovi Douglasovi Bowlesovi (přezdívka Rocky Johnson) a také geny Nového Skotska. Přestože otec je černoch.

Wentworth Miller

Také herecké hvězdě seriálového Útěku z vězení, Flashe a Legend zítřka koluje v žilách krev dvou ras. Jeho matka Joy Marie Palm je běloška s ruskými, francouzskými a holandskými předky. Millerův otec Wentworth II. má kořeny v Jamajce a indiánském kmeni Cherokee.

Vin Diesel

Vin Diesel, herec známý díky svému chraplavému hlasu a bezpočtu filmů, ve kterých se objevil. Mezi jeho nejznámější role patří postava Riddicka, Xandera Cage z filmu xXx a Dominica Torreta ze série Rychle a zběsile. Propůjčil hlas Grootovi ve Strážcích Galaxie. Dieselova matka Delora Sinclair Vincent má kořeny v Británii a Německu. Identita hercova otce je bohužel veřejně neznámá. Ani sám herec netuší odkud jeho otec pochází. Podle několika indicií, ke kterým herec došel by jeho otec měl být africko-americké krve.

KOUKNI SE  Komentář: Hra na oliheň – Globální fenomén přerostl sám sebe
Giancarlo Esposito

Podle jméno by člověk čekal, že se herec se jménem Giancarlo Esposito narodil ve Španělsku nebo v jiném jihoevropském státě. Omyl. Herec je rodilým Dánem. Narodil se totiž v Dánsku Africko-americké matce a otci italského původu.

3Zpěvačky

Mariah Carey

Také populární vokálová zpěvačka se narodila do smíšené rodiny. Popová americká zpěvačka se také objevila například v komedii Zohan: Krycí jméno Kadeřník, historickém životopisném dramatu Komorník nebo v animáku LEGO Batman film. Matka slavné zpěvačky Patricia Hickey je běloška pocházející z Irska a její otec Alfred Roy má afro-americké a venezuelské kořeny.

Alicia Keys

Jedna z nejznámějších rockových zpěvaček také vzešla ze smíšeného manželství. Ve svém vzhledu skrývá italsko-britské geny z matčiny strany (Teresa Augello) a afro-americké geny z otcovy strany (Craig Cook).

Nicki Minaj

Třiceti pětiletá zpěvačka a raperka Nicki Minaj se narodila na souostrovím státě Trinidad a Tobago. Stejně jako její matka Carol s tím rozdílem, že v sobě snoubí trinidadské a africké geny. Zpěvaččin otec Robert Maraj je pro změnu jihoindického původu.

Leona Lewis

Jedna z populárních mladých zpěvaček má také zajímavě namixované geny. Po matce Marii si nese irsko-italské geny z Evropy. Po otci Auralovi pro změnu Afro-guyanské geny. Přesto se jedna z nejlepších ženských zpěvaček posledních desíti let narodila v Londýně v Anglii.

4Zpěváci

Bob Marley

Slavný zesnulý hudebník a zpěvák Bob Marley také není výjimkou. Zpěvák, který zemřel v roce 1981 se narodil na Jamajce. Odtud pocházeli také jeho rodiče. S tím rozdílem, že matka Cedella Booker měla africké kořeny a otec Norval Sinclair Marley anglické kořeny s původem zasahujícím do Sýrie.

Bruno Mars

Rodiče známého zpěváka Bruna Marse pochází z ostrovních států. Akorát každý z jiného. Proto má zpěvák po matce Bernie Bayot filipínskou krev a po otci Peterovi Hernandezovi portorickou, a dokonce i židovskou krev.

KOUKNI SE  Top 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády
Lenny Kravitz

Manželé, kteří přivedli hudebního umělce a příležitostného herce na svět si nemohli být více rasově odlišní. Kravitzova matka Roxie Roker pochází z afro-americké a bahamské rodiny. Kravitzův otec Sy Kravitz pochází z ruské židovské obce.

Jimi Hendrix

Další z řady úspěšných a populárních rockových zpěváků a hudebníků, který odešel příliš brzy. Zemřel v prosinci, když mu bylo 28 let. Jimi Hendrix se narodil Lucille Jeter. Ženě s afro-americkým původem. Zatímco otec Al Hendrix byl potomkem původních Cherokee mixnutý špetkou irské krve.

5Další osobnosti

Barack Obama

Z mezirasové lásky se zrodil také minulý prezident Spojených států amerických Barack Obama. Pomineme-li všechny konspirační teorie o možném původu 44. amerického prezidenta, tak se narodil ve městě Honolulu na Havaji. Matka Ann je běloška anglického původu a otec Barack Obama starší je Afričan narozený v Nyang´oma Kogelo v Keni.

Tiger Woods

Hodně namixované rasové geny v sobě má profesionální golfový hráč, který si musel projít nejednou aférou. Matka populárního golfisty má thajský a čínský původ s trochou holandských genů. Otec Earl je afro-američan, kterému v žilách koluje trochu té bělošské krve, krve původních Američanů a kapka té čínské.

Naomi Campbell

Uznávaná modelka a módní návrhářka se stala plodem lásky spojením afrických a asijských (konkrétně čínských) genů. Naomi se narodila v britském Londýně rodičům s Jamajským občanstvím. Akorát každý z rodičů se přistěhoval do Jamajky odjinud. Její matka Valerie Morris přišla do Jamajky z Afriky. Její otec pak z Číny. Přesto se zdá, že jako rodina dlouho nevydrželi, když Naomi nikdy svého otce nepoznala.

Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu

Bývalá herečka a v současnosti vévodkyně ze Sussexu. Kdo by neznal Meghan Markle. Herečku, která se přivdala do britské královské rodiny a jejím mužem je nyní princ Harry. A to není vše. Meghan má ještě ke všemu po rodičích smíšený původ. Meghanina matka pochází z Africko-americké rodiny a jejímu otci koluje krev Holanďana a Irčana.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com

Předchozí článekNejlepší jedlé adventní kalendáře
Následující článekNež to přijde-nejlepší adventní čtení

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + eleven =