Shoky & Morthy: Poslední velká akce – Štáfek s Kozubem v nahláškované buddy movie

Dva youtubeři na konci kariéry, mladá lovkyně duchů a legenda o Devíti křížích. Andy Fehu nám představuje nový teaser hororové komedie, která je plná vtipů, fórků a záhad kolem tajemného motorestu. Vedle toho dojde i na akci, strašení a nahlédnutí do generace youtuberů.

Andy Fehu je známý svou oblibou v žánrové tvorbě. Debutoval nezávislým a nízkorozpočtovým hororem Nenasytná Tiffany (2015). Pro internetovou televizi Stream režíroval několik dílů úspěšného seriálu Autobazar Monte Karlo (2016), úspěšný thriller Pěstírna (2016) nebo taxikářskou komedii Štafl (2018). Nyní nám představuje teenagersky raženou buddy movie, který sází na hlášky, sehranou hereckou dvojici a tajemno v období internetového věku. Scénář napsal Andy Fehu s Ondřejem Kopřivou, který scenáristicky debutoval populární vztahovkou Semestr (2016), odehrávající se na obrazovkách počítače. Produkují Jakub Košťál a Vratislav Šlajer z produkce Bionaut, kteří stojí za webovým hitem #martyisdead, který dostal první českou Emmy.

Film by měl být variací na komediální horory amerického střihu s nahláškovanou hereckou dvojicí, náznakem tajemna a svěží akcí. Chemie mezi hlavními herci je zcela očividná a právě na jejich sehranosti bude celý film stát. „Komediální žánr mi nikdy nebyl cizí, avšak tentokrát je v příběhu mnohem víc legrace než kdy dřív. Chemie mezi Jakubem Štáfkem a Štěpánem Kozubem je doslova podmaňující a nemohu se na jejich výkon před kamerou vynadívat.“ nechal se slyšet režisér. Herecké obsazení ještě doplní Tomáš Magnusek, Martina Babišová, Andrea Daňková nebo Leoš Noha.

KOUKNI SE  Killers of the Flower Moon: Vyvražďování Indiánů kvůli ropě s DiCapriem v hlavní roli

Synopse zní následovně: Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho ale jejich dětinské pranky přestávají bavit a je tu i jeho nová přítelkyně, ambiciózní influencerka Sára. Když navíc jejich kontroverzní video s přepadením večerky sklidí na sítích kritiku, vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce a jejich kanál přestane vydělávat, chtějí se kluci definitivně rozejít. Jedinou šancí, jak si napravit pošramocenou youtuberskou reputaci, je ďábelský plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a obstarožní youtuber Radomil se vydávají na divokou jízdu vstříc záhadnému motorestu Devět křížů.

Níže si můžete přehrát starší trailer a samotný film zamíří do kin 5. srpna 2021.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen − 12 =