Sausage Party: Hororový osud každého jídla

Ve filmovém světě neexistují žádné hranice, jediné co nás omezuje, je naše představivost. Již jsme viděli oživlé hračky, zvířata, auta nebo dokonce naše vnitřní pocity ukryté v hlavě. Na řadu přichází něco, co možná čekal jen málo kdo. Sausage Party nás totiž zavede do světa jídla. Klobásy, párky, brambory i mrkev, všichni mají společnou jednu věc. Jejich největším snem je odstěhovat se ze supermarketu do útulného, rodinného domu s lednicí a špajzem. Věří, že jsou bohem určeni k něčemu velkému. Když však zjišťují, že jsou pouhými pochoutkami pro lidské, vybíravé chuťové buňky, jejich sny se mění v noční můry a celý život se stane bojem o přežití.

Sausage 1S originálním nápadem přišla dvojice Rogen a Goldberg. Společně pracovali na několika filmech, což zahrnuje i jejich nejznámější Travička zelená, Apokalypsa v Hollywoodu nebo Interview.  Jedná se však o jejich premiérovou animovanou pohádku, komedii či snad horor? Jestli nás jejich tvorba něco naučila, tak to, že všechny tři je možné bezproblémově kombinovat. Nápad dostali při diskuzi o tom, do čeho všeho lidé cpou své emoce, a napadlo je, jak absurdně by vypadalo jídlo. A tak vznikl na dlouhou dobu „top secret“ projekt, na kterém práce trvala bezmála osm let. Fanoušci již vědí, že jejich největší zbraní je zvrácený humor a dovolil bych si tvrdit, že v animované tvorbě bude vše ještě povedenější. Týrání bezmocné brambory, porcování salámu, když na to pomyslím, nemohu se dočkat.

KOUKNI SE  Legendární Omar ze seriálu The Wire zemřel ve věku 53 let

Sausage 3Každý režisér má své oblíbené herce a u Goldberga tomu není jinak. Vracejí se jeho oblíbenci Seth Rogen, James Franco, Jonah Hill a Danny McBride. Dále uslyšíme i další herecké hvězdy jako Edward Norton (Klub rváčů), Paul Rudd (Ant-Man), Michael Cera (Scott Pilgrim proti zbytku světa), Kristen Wiig (Ženy sobě) nebo Salma Hayek (Desperado),

Sausage 4

Sausage Party letos čeká obrovský souboj. Na seznamu je hned několik animovaných filmů, v čele s dlouho očekávaným pokračováním Hledá se Dory. Z traileru je však vidět, že si s filmem krásně pohráli. Úžasné grafické zpracování, terorizující hudba a samozřejmě scénář plný nadávek.

Alexander Nardelli

Předchozí článekRecenze: 50 minut s impotentním komunistou i tulákem po hvězdách
Následující článekRodiče herců, kteří byli zavražděni

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 10 =