Sausage Party: Hororový osud každého jídla

Ve filmovém světě neexistují žádné hranice, jediné co nás omezuje, je naše představivost. Již jsme viděli oživlé hračky, zvířata, auta nebo dokonce naše vnitřní pocity ukryté v hlavě. Na řadu přichází něco, co možná čekal jen málo kdo. Sausage Party nás totiž zavede do světa jídla. Klobásy, párky, brambory i mrkev, všichni mají společnou jednu věc. Jejich největším snem je odstěhovat se ze supermarketu do útulného, rodinného domu s lednicí a špajzem. Věří, že jsou bohem určeni k něčemu velkému. Když však zjišťují, že jsou pouhými pochoutkami pro lidské, vybíravé chuťové buňky, jejich sny se mění v noční můry a celý život se stane bojem o přežití.

Sausage 1S originálním nápadem přišla dvojice Rogen a Goldberg. Společně pracovali na několika filmech, což zahrnuje i jejich nejznámější Travička zelená, Apokalypsa v Hollywoodu nebo Interview.  Jedná se však o jejich premiérovou animovanou pohádku, komedii či snad horor? Jestli nás jejich tvorba něco naučila, tak to, že všechny tři je možné bezproblémově kombinovat. Nápad dostali při diskuzi o tom, do čeho všeho lidé cpou své emoce, a napadlo je, jak absurdně by vypadalo jídlo. A tak vznikl na dlouhou dobu „top secret“ projekt, na kterém práce trvala bezmála osm let. Fanoušci již vědí, že jejich největší zbraní je zvrácený humor a dovolil bych si tvrdit, že v animované tvorbě bude vše ještě povedenější. Týrání bezmocné brambory, porcování salámu, když na to pomyslím, nemohu se dočkat.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Sausage 3Každý režisér má své oblíbené herce a u Goldberga tomu není jinak. Vracejí se jeho oblíbenci Seth Rogen, James Franco, Jonah Hill a Danny McBride. Dále uslyšíme i další herecké hvězdy jako Edward Norton (Klub rváčů), Paul Rudd (Ant-Man), Michael Cera (Scott Pilgrim proti zbytku světa), Kristen Wiig (Ženy sobě) nebo Salma Hayek (Desperado),

Sausage 4

Sausage Party letos čeká obrovský souboj. Na seznamu je hned několik animovaných filmů, v čele s dlouho očekávaným pokračováním Hledá se Dory. Z traileru je však vidět, že si s filmem krásně pohráli. Úžasné grafické zpracování, terorizující hudba a samozřejmě scénář plný nadávek.

Alexander Nardelli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twelve + 11 =