Ricky and the Flash: Meryl Streep nám ukáže pořádný rock

ricki-and-the-flash-poster-640x949Spojení výjimečně převyprávěného příběhu a tří oskarových hvězd v jednom atraktivním balíčku. To je přesně případ nového hudebního dramatu režiséra Mlčení jehňátek Jonathana Demme podle scénáře Diablo Cody – Ricky and the Flash. Tuhle hudební komedii o smutných věcech v podání nezapomenutelné Meryl Streep budete moct shlédnout v českých kinech od 10. září.

Ve filmu proloženém hudbou a živými vystoupeními, Meryl Streep září jako talentovaná rockerka Ricky, která se už před lety pro svůj sen o slávě a bohatství vzdala úplně všeho. Nyní se po desetiletí vrací domů, aby se znovu stala matkou svým odcizeným dětem, z nichž navíc jedno prochází drsným rozvodem. Dostane Ricky ještě jednu šanci?

Nosná myšlenka provinilé matky koření celý děj a proplétá postavy do silného uzlu vztahových dilemat s nádechem černého humoru a pořádného rocku. Obrovské plus představuje zkušenost tvůrců s podobnou tématikou. Meryl Streepová dokázala, že v rodinných propletencích vyniká, svým výkonem odsuzovačné matky v dramatu „Blízko od sebe“, spisovatelka Codyová elegantně předvedla um v oskarovém scénáři k filmu „Juno“ a dokonce i režisér nakousl v rodinném dramatu „Rachel se vdává“ nejedno složité téma.nicky and the flash1

Společně s mateřstvím tvoří významnou část Ricky and the Flash láska k hudbě. Šněrovacími botami, koženou bundou a asymetrickým účesem show zdaleka nekončí. Zatímco v Železné lady nebo Sophiině volbě předvedla Meryl spíš své herecké přednosti, tady vytáhne naopak pěvecké. V rozhovoru pro Rolling Stone režisér Jonathan odhalil, že hlavní herečka přezpívala písničky umělců jako Bruce Springsteen, Tom Petty a Lady Gaga. Konkrétně se můžete těšit například na Pettyho American Girl, nebo hitovku Bad Romance. Schopná zpěvačka navíc vystupovala před živým publikem a bez playbacku.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: česká stopa na festivalu v Karlových Varech

V pěveckém snažení Meryl podpoří hudebník a seriálový idol osmdesátek Rick Springfield, který  si zahraje si Grega, člena skupiny Flash zamilovaného do Ricky. Springfield si pro hereckou inspiraci nemusel jít daleko, v mládí byl sám členem rock-popové skupiny Zoot, a nejen proto představuje výhodnou hereckou posilu. Režisér Demme, který si v minulosti hudebním videem pro Bruce Springsteena, The Pretenders a Neila Younga střihl i svou rockovou epizodu, je z něho nadšený: „Nemůžeme o stažený souborRickovi přestat mluvit – král rock’n’rollu, vynikající herec a skvělý chlap srolovaný do jednoho perfektního balíčku. Rick a Meryl měli jiskru od první chvíle, co jsme se potkali.“

Obsazení kromě Ricka přinese i jedno překvapení. Nezastavitelné kombo matky a dcery ve filmu sehraje s Meryl Streepovou její skutečná dcera, herečka Mamie Gummer (postava Julie). Dále uvidíte Kevina Klinea, představitele Nathana v Sophiině volbě, v roli zpěvaččina trpělivého exmanžela Petea, Sebastiana Stana jako Joshuu, Audru McDonald v roli Maureen, Bena Platta jako Daniela a další.

Jitka Vorálková

imdb.com, Los Angeles Daily News, simplystreep.com, cinemablend.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × 4 =