Recenze: Pozvánka do pekla

Thomas Doherty and Nathalie Emmanuel in Screen Gems THE INVITATION

A je tu další recenze, tentokrát na nový americký horor s názvem Pozvánka do pekla. Režie se ujala nepříliš známá Jessica M. Thompson, která stojí – společně s komičkou Blair Butler – také za scénářem k filmu. Hlavní role si vystřihli Nathalie Emmanuel, známá například ze série filmů Labyrint nebo Rychle a zběsile, a Thomas Doherty.

Příběh jako z pohádky

Když mladá umělkyně Evie přijde o matku, rozhodne se podstoupit test DNA, díky kterému může dohledat své příbuzné. Kontaktuje ji vzdálený bratranec Oliver z Anglie a pozve ji na okázalou aristokratickou svatbu. Evie je unešená nejen rozlehlým panstvím, nýbrž i jeho hříšně svůdným majitelem Waltem Deville. Zatímco mezi nimi vzniká silné pouto, kdesi v pozadí se dějí podivné věci. Na celé rodině je zkrátka cosi tajemného a zvráceného a pohádka se brzy změní v noční můru. Eviina nově nalezená rodina totiž ukrývá děsivé prokletí…

Krvavá nevěsta v upírském hávu

Zdroj: Youtube

Film silně připomíná poměrně úspěšný snímek Krvavá nevěsta z roku 2019. Povedený trailer láká na vizuálně podmanivé provedení a příjemný hudební podkres, čehož se divák rozhodně dočká. Ačkoliv se úvod do příběhu poměrně vleče, je tu pár momentů, které zabrnkají na tu správnou hororovou strunu. Příjezd na velkolepé panství odstartuje romantickou linku, kterou narušuje nepříjemně tíživá atmosféra anglického venkova. Režisérka postupně divákovi servíruje malé náznaky, jakým směrem se bude příběh vyvíjet – například povedenou scénu se služebnými ve sklepě nebo scénu s postelovými nebesy. Už trailer nám prozradil, že půjde o další z řady upírských hororů, v nichž nejvíc funguje „krvavá romance“ – a právě na love story tento žánr stojí a padá.

KOUKNI SE  Jaké jsou rozdíly původní hry od seriálu The Last of Us? A proč je zatím lepší hra?

Musím však pochválit herecké výkony, které jsou více než přesvědčivé a dokáží diváka vtáhnout do atmosféry. Ačkoliv romantická dějová linka působí jako z knih Jane Austenové, je po vzoru většiny amerických filmů modernizována špetkou feminismu a poněkud přehnaným americkým pojetím rodinné sounáležitosti. Druhá polovina příběhu je více než předvídatelná a nemá jak diváka překvapit. Slasherové sekvence jsou sice povedené, nepůsobí však překvapivě nebo děsivě a jejich načasování je více než předvídatelné.

Vyčpělý žánr v zajímavém provedení

Zdroj: ČSFD

Tvůrci snímku Pozvánka do pekla vsadili na vyčpělý upírský žánr, který však okořenili moderním pojetím ženské nezávislosti a soběstačnosti. Absence „lekaček“ a nepředvídatelných zvratů hodnocení film bohužel posouvá směrem k nudným a málo povedeným „žánrovkám“ typu  Twilight sága. Snímek nakonec působí jako vizuálně příjemná krvavá romance s pár slasherovými momenty, která cílí na diváky z řad náctiletých, hororové nadšence ale rozhodně nenadchne.

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twelve − 12 =