Recenze: Nikdo není doma – další případ Davida Rakera

Fanoušci spisovatele Tima Weavera a především jeho hrdiny Davida Rakera se konečně dočkali. Nakladatelství Mystery Press vydalo nedávno zatím nejnovější knihu Nikdo není doma.

Jak už se stává u autora dobrým zvykem, příběh začíná jako pořádná duchařina. Jiné, než nadpřirozené vysvětlení jakoby nebylo možné. Z vesničky s pouhými devíti obyvateli jednoho dne všichni zmizí. Jejich posledním svědkem a možná i hrobem jsou pouze mlžná blata, na která se společně vydali. Zůstalo po nich vše a nic.

Vše tak, jakoby si jen zašli na malou procházku z halloweenského večírku. Avšak žádná stopa, co se s nimi stalo. Když utichl zájem médií i snaha policie, přichází na řadu soukromý vyšetřovatel David Raker.

Kdo zná příběhy Davida Rakera, tomu nemusím napovídat víc. Kdo by se chtěl s tímto nadmíru sympatickým hrdinou seznámit, nechť čte dál.

Nad knihami Tima Weavera si odpočine každý milovník detektivek(recenzovali jsme ZDE). David Raker pátrá po zmizelých. Takže pokud jste již zahlceni chladnokrevnými vrahy a potoky krve, je Tim Weaver tím pravým. Jeho vyšetřovatel nevěří, že existují lidé bez tajemství. Vlastně přesvědčení, že každý něco skrývá ho vede neomylně po stopách pohřešovaných. Víc než detaily běsnícího vraha tak čtenáři nabídne spletité lidské osudy, dávno utajené pravdy a zapomenuté příběhy, které vyústili ve zmizení hledané osoby.

Oproti předchozím knihám se Weaverův hrdina konečně vymaňuje ze spárů minulosti, tíživé smrti jeho milované ženy i dalších postav, které jej více či méně provázely. Na jejich úkor dostává prostor jen jediné Rakerovo tajemství z minulosti: Colm Healy. Policista skrývající se na útěku před kolegy i před svou vlastní minulostí.

KOUKNI SE  Meg Masonov: trýzeň a touha

I přesto se čtenář neznalý celé historie nemusí ničeho obávat. Neznalost jeho příběhu nijak neruší, naopak dráždí zvědavost a láká k přečtení některé ze starších knih. Stejně tak je zvědavý i věrný fanoušek, protože právě finále knihy nechává do široka otevřená vrátka pro neméně zajímavé pokračování.

mystery press

Rozuzlení celého příběhu je i přes postupné rozkrývání a odhalování jednotlivých stop poněkud rychlé a zhuštěné do několika posledních kapitol. To trochu kazí počáteční mrazení v zádech, které vyvolalo tušení nadpřirozena v záhadném zmizení všech obyvatel celé vesničky. Pro devět obětí to tak poskytuje příliš chatrné alibi.

Celkově je však kniha napínavá, čtivá a přehledná. Věrný fanoušek dostává přesně to, co očekává. Postava hlavního hrdiny se vyvíjí a slibuje velmi zajímavé pokračování. V kontextu předchozích knih nabízí thriller Nikdo není doma příjemnou oddechovku, v plnotučné verzi se vším, co dělá knihy Tima Weavera tak populárními.

Kristina Doubravová

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
9
recenze-nikdo-neni-doma-dalsi-pripad-davida-rakeraDalší případ Davida Rakera. Strhující thriller, který nezklame fanoušky Tima Weavera a zaujme ty, kteří jej ještě neměli to štěstí poznat. Sázka na jistotu pro milovníky napětí a emaptických, inteligentních vyšetřovatelů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen + 15 =