První teaser k filmu The House That Jack Built

Vyšel první teaser k filmu The House That Jack Built artového režiséra Larse von Triera. Toho můžete znát jako režiséra filmů Dogville, Antikrist, Melancholia nebo obou částí Nymfomanky. Nové drama bylo vybráno do selekce na festivalu v Cannes, kde bude snímek promítán. 

Režisér se tak na festival vrací po sedmi letech. V roce 2011 mu byl totiž udělen ban poté, co v rozhovoru řekl, že chápe Hitlera, a že je sám nacista. Tato tvrzení vyvolala velkou kontroverzi. Nyní mu byl ban zrušen, a tak se festival pochlubí jeho snímky.

Film The House That Jack Built sleduje příběh Jacka (Matt Dillon), který žije v 70. letech v USA. Jack je nesmírně inteligentní muž a během filmu jsme svědky pěti událostí, které z něj učiní sériového vraha. Celý příběh sledujeme z pohledu Jacka, který z každé své oběti dělá překrásné umělecké dílo. Ve filmu se dozvídáme více o Jackových problémech, jeho psychické chorobě i o jeho myšlenkách skrze konverzaci s neznámým Vergem. 

Pavel Melotík

Zdroje:

http://zentropa.dk/en/the-house-that-jack-built-selected-for-cannes/

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/lars-von-trier-cannes-film-festival-2018-ban-hitler-comments-nazi-a8311911.html

 

Předchozí článekSexy nohy Renee Zellwegger
Následující článekÚžasňákovi 2 se naplno představují prvním plnohodnotným trailerem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × five =