První reakce na Vraždu v Orient expresu s Herculem Poirotem jsou venku

Premiéra jednoho z nejočekávanějších detektivních filmů roku se blíží. Vražda v Orient expresu (trailer zde) je filmový remake snad nejslavnější detektivky podle Agathy Christie. Mysteriózní krimi příběh se v minulosti dočkal několika filmových i seriálových podob, ta nejslavnější je pravděpodobně filmová verze z roku 1974 s Albertem Finneym v hlavní roli. Tento původní film byl nominován na 6 Oskarů, ale sošku si odnesla pouze Ingrid Bergman za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli.

Tento příběh nyní dostává novou podobu pod vedením režiséra a herce Kennetha Branagha. Scénáře se ujal Michael Green, který je známý pro své komiksové scénáře. V současné době slavil úspěch se scénářem k filmu Logan: Wolverine, na kterém se podílel s dvěma svými přáteli. Sepsal také scénář k letošnímu pokračování Blade Runnera (recenze zde). Na Vraždě v Orient expresu je obzvláště zajímavé bohaté herecké obsazení. Po boku Kennetha Branagha si zahrají třeba Johnny Depp, Willem Dafoe, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer nebo Penélope Cruz.

Příběh mysteriózního krimi se odehrává v přepychovém vlaku Orient expres, kde dojde k neobvyklé vraždě amerického milionáře. Shodou okolností se mezi cestujícími nachází Hercule Poirot, geniální detektiv, který patří mezi světovou špičku ve svém oboru. Na pátrání má dost času, jelikož vlak trčí zaseklý ve sněhové vánici. Legendární detektiv tedy musí zapojit veškerý svůj um a důvtip, aby dovedl vypátrat viníka s motivem pro vraždu.

Kritici v zahraničí už měli možnost zhlédnout novou Vraždu v Orient expresu a o své názory se podělili s veřejností.

KOUKNI SE  S trailerem na Detektiva Pikachu znovuožívá pokémoní horečka

Simran Hans pro web The Guardian napsal: “Pokud znáte filmy Kennetha Branagha, můžete očekávat to, co je pro ně typické. Dechberoucí záběry na okolní krajinu – v našem případě zasněženou panenskou přírodu. Dále soundtrack plný melodií, které zní drsně jako bouře a důraz na herecké výkony hodné oskarových nominací. Pokud jste nečetli knihu, a tudíž si nevšimnete několika výrazných změn v ději, které film udělal zvláště ke konci, tak budete nadmíru spokojeni. Vražda v Orient expresu je primárně konverzační drama, které buduje napětí skrze dialogy a podezíravou osobnost nejoblíbenějšího detektiva s knírem – Hercula Poirota.”

Kritik Jordan Samuel o filmu napsal: “Z Vraždy v Orient expresu jsem odcházel domů mírně zklamaný. Ze začátku měl film našlápnuto na skvělou detektivní bombu s vysokým rozpočtem. Branagh podával úžasný výkon v hlavní roli, zaujal mě jeho neotřelý přízvuk. Ale CGI ve filmu vypadalo opravdu levně. A jako fanoušek knihy mi přišlo finále slabé a zbytečně se scénárista snažil vymyslet lepší a působivější konec než Agatha Christie, což se mu nepovedlo a připadal jsem si, jako kdybych právě zhlédnul prodlouženou verzi nějaké televizní detektivky. Když se ve filmu začne vražda objasňovat, tak Branagh používá jednoduché, klasické a neoriginální postupy.”

Server Variety v recenzi na nové krimi píše: “Fanouškům knihy se nemusí líbit způsob zpracování, který Branagh zvolil. Kniha totiž nikdy nebyla tolik o tom, kdo tu vraždu spáchal, jako proč a jestli to vůbec byla vražda. Branagh zase celý film nechává diváka hádat, kdo by mohl být vrahem, a dává mu chytrá vodítka, která každou chvíli ukazují na jinou postavu, což vytváří chytrý spletitý kolotoč lží a intrik. Největším úspěchem filmu je nejoriginálnější pojetí postavy Hercula Poirota, jaké jsem kdy viděl. Branagh vdechl detektivovi nový život a dal mu nezaměnitelný šarm, který jsem si zamiloval. Ale jinak vnímám Vraždu v Orient expresu jako zklamání. A to hlavně díky nezvládnutému konci, který je zbytečně překombinovaný a nemá v sobě tolik napětí jako předchozí části filmu.”

Pavel Melotík

KOUKNI SE  Nový trailer k Hellboyovi krví a monstry nešetří

Zdroje: http://variety.com/2017/film/reviews/murder-on-the-orient-express-review-1202605173/

https://www.theguardian.com/film/2017/nov/05/murder-on-the-orient-express-review-kenneth-branagh

https://www.business2community.com/entertainment/film-review-murder-orient-express-2017-01949185#drdbVoMipbCuiPbI.97

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

13 − 4 =