První reakce: Sci-fi Anihilace s Natalie Portman je další sci-fi pecka

první reakce anihilace

Nový sci-fi thriller s názvem Anihilace (trailer zde) má svědomí ho má režisér a scénárista filmu Ex Machina Alex Garland, který tak ukončil svou čtyřletou pauzu od točení filmů. Do hlavní role se mu podařilo obsadit oskarovou herečku Natalie Portman. Už jen díky těmto dvěma celebritám je tento film jedním z nejočekávanějších sci-fi filmů roku 2018

Sci-fi thriller Anihilace je natočen na základě světového knižního best-selleru. Vypráví příběh mladé bioložky, které jednou oznámí, že její manžel je v kómatu. Kromě toho se dozvídá, že se na Zemi objevil nový ekosystém, který je velmi nebezpečný. Nikdo, kdo se vypravil nový ekosystém prozkoumat, se už nevrátil. Tedy až na manžela mladé bioložky. Ta se rozhodne vypravit v jeho stopách a začne pracovat na projektu, který má vysvětlit, odkud se na Zemi nový ekosystém vzal, a co se v něm skrývá.

Kritici z webu Rotten Tomatoes zatím dali filmu v průměru hodnocení 8,2/10. Z 35 recenzí bylo 23 pozitivních. Na filmu se kritikům líbí bravurní hororová atmosféra plná mysteriózních prvků. Film je stylem přirovnáván k hororu Věc. Také je ve filmu znát inspirace dřívějšími scénáři Alexe Garlanda, například sci-fi 28 dní poté a Sunshine, které Anihilace připomíná mysteriózní atmosférou. Podle všeho Anihilace tyto filmy nepřipomíná jen atmosférou, ale i kvalitou, a padaly výroky jako „mistrovské dílo“ nebo „šokující a uhrančivý sci-fi snímek“.

KOUKNI SE  Upoutávka na minisérii na Netflixu o Dahmerovi, brutálním sériovém vrahovi 17 mužů

Kritici chválí skvěle napsaný scénář, ve kterém nechybí několik nečekaných zvratů a šokujících odhalení. Z trailerů se divák o filmu skoro nic nedozvídá, takže všechna tajemství jsou divákovi skryta až do doby, než se na film podívá, nebo mu ho někdo vyspoileruje. Kromě toho se chválí vynikající Natalie Portman, která svým výkonem zastínila ostatní herečky v hlavních rolích. Kritici ale varují, že jde o náročný film, který nemusí být pro každého. Kvůli tomu se film kritikům líbí výrazně více než divákům, kteří filmu dali v průměru o dva body menší hodnocení, tedy zhruba 6/10. Takže můžete čekat komentáře typu: „Tahle **** že je mistrovské dílo připomínající Věc nebo 28 dní poté? S tím ať jdou někam!“

Česká premiéra filmu byla bohužel zrušena, ale v březnu k nám dorazí film na Netflixu, takže si ho užijete z pohodlí domova. Brzy má film vyjít i na DVD a Blu-Ray.

Pavel Melotík

Zdroje:

https://www.kukatko.cz/trailer-anihilace-cz-titulky/

http://www.indiewire.com/2018/02/annihilation-first-reviews-alex-garland-natalie-portman-1201926330/

 

Předchozí článekPro ženy: Doreen Virtue se svými bohyněmi…
Následující článekRecenze: Polibek v New Yorku je nenáročnou romantickou záležitostí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five + nine =