10 nejočekávanějších sci-fi filmů roku 2018

nejočekávanější sci-fi roku 2018

Další film série Star Wars, remake na Predátora nebo pokračování úspěšných sci-fi filmů jako Jurský svět nebo Pacific Rim. To všechno a mnohem víc čeká fanoušky sci-fi v příštím roce. Připravili jsme pro vás přehled nejočekávanějších sci-fi filmů roku 2018.

10. 451° Fahrenheita

Poslední adaptace slavného románu Raye Bradburyho byla natočena v roce 1966, a tak si v Hollywoodu řekli, že by nebylo špatné udělat remake. Režie projektu se ujal Ramin Bahrani, který má na kontě úspěšné drama 99 Hommes. V hlavních rolích se objeví Michael Shannon a Michael B. Jordan.

Tento film je očekávaný hlavně díky skvělému příběhu, za který vděčíme populární knižní předloze. Snímek 451 stupňů Fahrenheita vykresluje svět budoucnosti, v němž represivní vláda kontroluje veřejné mínění tím, že zakazuje literaturu. Zavedený řád pomáhá udržovat skupina dohlížitelů, takzvaných hasičů, jež provádí nezbytné pálení knih. Příběh se soustřeďuje na Guye Montaga, hasiče, který pochybuje nejen o své funkci, ale také o etice utlačované a despotické společnosti, v níž žije. Guy je fascinován světem knih a brzy se zamiluje do mladé členky undergroundového proliterárního hnutí i do literatury samotné.

9. Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel je sci-fi snímek režiséra Roberta Rodrigueze. Ten má na svém kontě filmy jako Od soumraku do úsvitu, Čtyři pokoje nebo Sin City. Je tedy jasné, že půjde o akční sci-fi, ve kterém se krví šetřit nebude. Nový sci-fi film se může pyšnit i hereckým obsazením. Zahraje si v něm například herečka Jennifer Connelly, oskarový Christopher Waltz a Mahershala Ali, který loni dostal Oskara díky dramatu Moonlight.

V daleké budoucnosti 26. století je lidská společnost na vrcholu technologických možností, které si dnes ani neumíme představit. 300 let po společenském kolapsu a velké válce není nijak neobvyklé být kyborgem. Lidé jsou modifikováni, vylepšováni podle potřeby. V této době chirurg kyborgů Dr. Ido nalezne na robotickém vrakovišti neznámého kyborga, který vypadá jako čtrnáctiletá dívka. Nemůže si vzpomenout kdo je nebo odkud pochází. Avšak brzo zjístí, že jejím údělem je bojovat a zabíjet. 

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

8. Star Trek 4

V roce 2009 odstartoval režisér J. J. Abrams novou sérii filmů Star Trek. Chopil se režie prvních dvou dílů, které si získaly obrovskou oblibu diváků i kritiků. V současné době se Abrams věnuje konkurenční sérii Star Wars, a tak třetí díl režíroval Justin Lin a čtvrtý díl si svého režiséra hledá. Scénáristé ale zůstávají stejní a v hlavních rolích opět uvidíme Chrise Pinea coby kapitána Kirka a Zacharyho Quinta coby Spocka.

7. Anihilace

Sci-fi Anihilace má na svědomí režisér a scénárista Alex Garland. Ten napsal scénář k úspěšným filmům Sunshine, 28 dní poté nebo Ex Machina, kterou taky sám režíroval. Do svého dalšího projektu obsadil do hlavní role Natalie Portman.

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil.

6. Han Solo: A Star wars story

Další film ze série Star Wars se bude točit okolo postavy Hana Sola a bude se zabývat jeho mládím, kdy byl pašerákem pracujícím na vlastní pěst. Režie se ujme Ron Howard, režisér filmů Apollo 13, Čistá duše, Rivalové nebo Šifra mistra Leonarda. V hlavních rolích se ve filmu objeví Alden Ehrenreich, Woody Harrelson a Emilia Clarke.

5. Pacific Rim: Povstání

Po pěti letech se dočká pokračování akční sci-fi Guillerma del Tora Pacific Rim – Útok na Zemi. Guillermo del Toro k druhému pokračování napsal scénář, ale ten byl přepsán Zakem Pennem a Kirou Snyder. Režie se tentokrát ujme Steven S. DeKnight, který režíroval několik dílů seriálového Daredevila a Smallville. Do hlavních rolí byli obsazeni John Boyega a Scott Eastwood.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

4. Predátor

Jedním z nejočekávanějších sci-fi filmů příštího roku je bezpochyby nový Predátor od režiséra a scénáristy Shanea Blacka. Ten se proslavil jako scénárista filmů Smrtonosná zbraň a Poslední skaut. Jako režisér je podepsán pod projekty Iron Man 3 nebo Správní chlapi. V původním Predátorovi z roku 1987 si také zahrál vedlejší roli. Shane Black prohlásil, že jeho Predátor nebude nijak navazovat na předchozí filmy o Predátorovi, ale bude to remake a zcela nový pohled na jedno z nejikoničtějších filmových monster všech dob. 

3. Ready Player One

Snímek Ready Player One režíruje legendární Steven Spielberg. Na scénáři se podle knihy Ernesta Clina budou podílet spisovatelé Eric Eason a Zak Penn. Eric Eason je ve filmové branži poměrně nováček, ale zato Zak Penn má na svědomí několik úspěšných superhrdinských filmů jako X-Men: Poslední vzdor nebo Neuvěřitelný Hulk. V hlavních rolích se nám představí Tye Sheridan a Olivia Cook. Hudbu k filmu složil Alan Silvestri (Forrest Gump, trilogie Návrat do budoucnosti, Avengers).

Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se teenager Wade přihlásí do programu OASIS, který umožňuje lidem únik z temné reality tím, že mohou žít svůj ideální život v alternativní herní realitě. Když umře miliardář, který program stvořil, nabídne své rozsáhlé bohatství tomu, kdo vyhraje hon na poklad. Wade se spolu s ostatními hráči přihlásí do této šílené hry, ale brzo zjistí, že je obklopen mocnými korporacemi a bezcitnými mocnáři z celého světa, kteří udělají cokoliv proto, aby poklad získali. A to nejen v alternativním herním světě, ale i v tom skutečném.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

2. Labyrint: Vražedná léčba

Třetí díl známé sci-fi série Labyrint by měl zakončit celou trilogii o přeživších kruté hry tajemné organizace W.C.K.D. Režie se již tradičně ujme Wes Ball, pro kterého je celá trilogie Labyrint prvním vážnějším filmovým počinem. Nový Labyrint nás čeká už 25. ledna 2018.

Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce.

1. Jurský svět: Zánik říše

V roce 2015 Jurský svět úspěšné oživil nápad Jurských parků, který odstartoval Steven Spielberg. Filmem byli nadšení kritici i diváci a snímek vydělal skoro 1,6 miliardy dolarů, takže tvůrcům z toho pár drobáků taky hodilo. Byla jen otázka času, kdy vznikne další pokračování. A příští rok se to konečně uskuteční. Režie se tentokrát ujme Španělský režisér J. A. Bayona, který se proslavil emotivním dramatem Nic nás nerozdělí.

Tvůrci zatím nevydali žádný trailer jakékoliv informace o zápletce tají. Na internet ale unikla informace, že by se film měl točit okolo devítileté holčičky, která se jmenuje Lucy.

nejočekávanější sci-fi roku 2018

Pavel Melotík

Předchozí článekRecenze: Paddington 2 – Medvídek, který zbožňuje marmeládu, opět dobývá Londýn
Následující článekKomiksy z Dobrých knih pro každého

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × one =