Premiéra 22. série Městečka South Park startuje již tuto neděli s českým dabingem. Po dvaceti letech promluví Kyle novým hlasem

Pokud jste fanouškem kultovního animovaného seriálu Městečko South Park, můžete se těšit na premiéru vysílání 22. série. Nová desetidílná řada, která měla premiéru na podzim loňského roku, odstartuje v českém znění už 17. února od 22:00. Přinese s sebou zásadní změnu – jedna z hlavních postav Kyle Brofloski poprvé po dvaceti letech promluví novým hlasem.

S postavami Městečka South Park se mohou čeští diváci pravidelně stýkat na televizních obrazovkách již od roku 1997. Jeden z nejkontroverznějších animovaných seriálů všech dob běží už čtvrtým rokem na stanici Prima Comedy Central a dvaadvacátá řada startující 17. února nebude výjimkou. Opět se setkáme s hlavními postavami autorů Treye Parkera a Matta Stonea jako jsou Eric Cartman, Stan Marsh nebo Kenny McCormik.

Zásadní změna v českém znění nastane u postavy Kylea Broflovskiho. Tomu od samých počátků propůjčoval hlas oblíbený dabér a herec Pavel Šrom, který namlouvá např. marvelovského Hulka. Vše ale jednou končí, a tak i práce Pavla Šroma na animovaném zrzkovi. Otázka nového dabingu byla zpočátku otevřena – o změně hlasu totiž nerozhodoval nikdo jiný, než samotní diváci.

Pro ty uspořádala Prima Comedy Central na svém facebookovém profilu anketu, ve kterém si nakonec zvolili  téměř 900 hlasy svého favorita, herce Josefa Cardu. Ten propůjčuje hlas např. Lennymu Leonardu v konkurenčním seriálu Simpsonovi nebo Rickovi v animáku Rick a Morty. Fanoušci se dále mohou těšit na již familiární hlasy Bohdana Tůmy, Radovana Vaculíka nebo Jana Szymika.

Střelba ve škole a Black Panther

Provokativní seriál začne novou dějovou linku 22. série epizodou nazvanou Dead kids napsanou Treyem Parkerem. Na základní škole v South Parku se začne střílet. Nikoho to ale příliš nerozhodí, naprosto běžná situace, na kterou jsou všichni zvyklí. Až na Sharon, matku Stana. Její manžel si však myslí, že za její “přehnanou reakcí” stojí daleko “větší” problém než je nějaké střílení na základní škole, a tak se jí zoufale snaží pomoct. Cartman zase nečekaně propadne v testu z matiky. A dost možná za tím stojí Token Black a nový trhák od Marvelu Black Panther.

Události, od kterých se odvíjí celá 22. série, jsou jako vždy provokativní a sršící vtipem a satirou ve všech absurdních situacích. Rovnou dva díly nové řady oblíbeného seriálu, pro který žádné téma není tabu, odvysílá Prima Comedy Central 17. února už ve 22:00 a 22:30.

Angelika Raisová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 − 1 =