Pět rodinných filmů, které v zákulisí vypadaly jako horor

Dětské filmy mají to kouzlo zavést nás do imaginárního světa plného čarovných charakterů, a tak nás nechat alespoň na chvíli zapomenout na starosti opravdického světa. Ve skutečnosti však tyto filmy vznikají v reálném světě, a proto je potřeba spousta vizuálních efektů. Pokud se koukáte na záběry ze zákulisí, většinou to vypadá dosti směšně. Je pravda, že většinou je to velká zábava, ale někdy se z toho může stát noční můra. Podívejme se na pět rodinných filmů, které pro konečný záběr využívají dosti zvláštních metod.

1. Space Jam

Jen v devadesátkách se může stát milovaným filmem adaptace reklamy na sneakery a padesátiletých kreslených postaviček. Space Jam zaujal každé dítě, které alespoň trochu bavil basket, ale zároveň si tajně přál, aby byl hrán groteskními humanoidními monstry. Natáčení ale pro samotnou hvězdu Michaela Jordana nebylo zrovna dvakrát zábavné. Celou dobu byl před zeleným plátnem a společnost mu dělali ninjové v zelených oblecích. Pánové, kteří představovali kreslená monstra a postavičky vypadali jako kondomy, které se používají v den svatého Patrika. Natáčení je někdy hodně zvláštní proces.

2. Harry Potter

Jedna z nejoblíbenějších postav v sérii o mladém kouzelníkovi z Bradavic byl rozhodně Hagrid. Obrovský školník, který měl zálibu v chování roztodivných stvoření. Ve skutečnosti však herec Robbie Coltrane rozhodně není obrem, a proto bylo natáčení scén s Hagridem těžká záležitost. Některé záběry vznikly prostřednictvím CGI, některé šikovnýma rukama střihačů. Ale některé scény byly točeny dosti zvláštně. Prostě našli nejvyššího možného chlapa, kterého měli po ruce, a nasadili mu nepřirozenou a hrozivou masku Hagrida. Někdy je prostě potřeba velké vynalézavosti, aby všechno vypadalo tak reálně, jak má.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

3. Falešná hra s králíkem Robertem

Film Falešná hra s králíkem Robertem měl rozhodně komplikovaný průběh natáčení. Noirová detektivka, ve které se objeví oblíbená postava komiksového králíka Roberta, se stala instantním hitem. Jak ale v roce 1988 dokázali komiksovou postavu přenést do světa reálného? Pro záběry, ve kterých Robert drží nějaké objekty, používali malého robota. Proto záběry ze zákulisí filmu vypadají jako film o robotech, kteří se snaží držet whiskey a učí se spáchat vraždu. Zvláštní bylo také představení herce Charlese Fleischera, který stál za kamerou a daboval králíka Roberta. Toto je běžná věc, ale Fleischer se oblékl podobně jako králík a dokonce ho za kamerou napodoboval. Záběry, které máme, vypadají dosti zvláštně. Ať tak nebo tak, film byl úspěšný a to jak byl natáčen? Na to se historie ptát nebude.

4. Želvy Ninja

Točit partu herců, kteří jsou navlečeni do směšných kostýmů a obalení speciálními efekty, nebylo to, co filmaři nejnovější adaptace Želví Ninja chtěli. Místo toho zapojili CGI. To jim zajistilo reálnější a lépe vypadající podobu hvězdných želvích bojovníků. Pánové, kteří se navlékli do motion-capture obleků, však vypadali dosti bizarně. Každý nezaujatý člověk si myslel, že vidí nového Trona, ve kterém jsou obří včely. Čím více se do filmů zapojují prvky CGI, tím více se vytrácí ta pravá filmařská práce. V budoucnu už možná nebudou herci ani potřeba. No snad to tak nedopadne.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

5. Scooby-Doo

Je to klasický animák o skupince mladých lidí, kteří jezdí ve svém hippie karavanu a s pomocí svého psa Scoobyho řeší různé zločiny. Scooby-Doo se dočkal také filmového zpracování. Pro vytvoření psa Scoobyho byla vyrobená tyč, na jejímž vrcholku byla zapíchnutá jeho hlava. Jinde zas navlékli malého liliputa do obleku psa. Scéna vypadá jako špatný pokus protáhnutí svého kamaráda do letadla bez lístku.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.cracked.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen + 7 =