Pět nejočekávanějších velkofilmů roku 2017

Příští rok bude velký. Tedy alespoň co se velkofilmů týká. Pět nejočekávanějších velkofilmů roku 2017

Rok 2016 se nám šine ke konci a co si o něm říct? Byl vlastně jedno velké zklamání. Dá se říct, že ukázal, jak jsou blockbustery vyčerpané. Superman neúspěch, X-Meni to samé, Sucide Squad jakbysmet. Spousta ambiciózních projektů byla rozdrcena hned v počátku (Tarzan, Krotitelé duchů). A i od úspěšných filmů se očekávalo o trochu víc (Captain America, Warcraft). Tento rok se zkrátka nedařilo. Ale rok 2017 se to chystá napravit.  Velká studia chystají ty nejambicióznější projekty za posledních několik let. Dnes se podíváme na opravdu velké filmy, na ty komornější se koukneme příští týden. A tady jsou. Pět nejočekávanějších velkofilmů roku 2017

Vybrat pět velkofilmů příštího roku je skoro nemožné, takže tady je pár filmů, které se do mé pětky nevešly. Justice League, Fast 8, Spiderman, The Mummy, Kráska a Zvíře.

Wonder woman

Já vím, já vím, já vím. Nedat Justice League do nejočekávanějších filmů příštího roku je hřích. Ale řekl jsem si, že vyberu z každé ságy jenom jeden film. A vážně se těším na Gal Gadot víc. Je to možná tím, že z Justice League jsme zatím neviděli pořádný trailer. Ale asi to bude spíš tím, že Justice League točí znovu Zack Snyder. A královna amazonek zkrátka vypadá originálněji, zajímavěji. Prostě líp. Meč, náramky a hezká tvář izraelské hvězdy na bojišti první světové války? Já jsem deset z deseti pro.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 Star Wars VIII

Kdo by mohl porazit Star Wars? Nikdo. Hvězdné války jsou fenoménem, který se skoro bezpochyby stane nejvýdělečnějším filmem příštího roku (Justice League by si asi zálusk dělat mohla). A i když už kolem osmého dílu nejslavnější filmové série nepanuje takový „hype“ jako kolem jejich předchozí epizody, tak jejich fanouškovská základna je tak velká, že strach o malý divácký zájem Disney mít určitě nemusí. Velkým tahákem bez debat bude návrat Luka Skywalkera (jeho cameo v sedmém díle bylo trošku divné), ale také větší volnost tvůrců, než ta kterou měla už o zmiňované sedmé epizody.

War for the Planet of the Apes

Planety Opic patří k tomu nejlepšímu, co se v kinech v posledních letech objevilo.  Zrození bylo emotivní film o Cesarovi (hlavní šimpanz) a jeho pánovi, který se mohl chlubit výborným vývojem postav, které ke každému rozhodnutí vedla logická zápletka. Úsvit byl o dost temnější, ale o poznání dražší pokračování, které dalo více prostorů akci. A co očekávat od Války? Asi se můžeme těšit na víc akce, ale nesmíme zapomenout, že opice se nejspíš opřou o parádní příběh.

Logan

Všemu musí být jednou konec. A ať se to zdá nemožné, tak Hugh Jackman má za sebou už sedm filmů ze světa mutantů a osmý bude jeho poslední. Třetí díl Wolverina nebude takový mega hit jako jeho bratříčci z Marvelu ani jeho bratránci z DC, ale je speciální právě tím, že se rozloučíme s postavou, která definovala superhrdinské filmy 21. století. A myslím, že se rozloučí ve velkém stylu. A bude mládeži nepřístupný. Sbohem „rosomáku“.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Jestliže se mluví o originálním superhrdinském filmu, tak vám nejvíce lidí navrhne Deadpoola. Já si ale myslím, že bez Marvelovského bláznivého týmu by žádný Deadpool nebyl. Strážci Galaxie ukázali, že Marvel dokáže udělat hit opravdu z čehokoliv. A zatímco konkurence od DC se křečovitě snaží, aby z velkých jmen vymlátila každý možný zlaťák, Marvel udělá hit o mluvícím stromu a mývalovi s kulometem. A teď přichází druhý díl. Největší lákadlo? Bezpochyby mimi Groot. Komu se nelíbí baby Groot, tak nemá srdce.

Matěj Drápela

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seven − 5 =