Pět filmových chyb v trilogii Pán Prstenů

Knižní dílo Pán Prstenů vzniklo v letech 1937-1949 a měl jej na svědomí J. R. R. Tolkien. Toto fantazy dílo je mnohými považováno za otce žánru fantazy a svými kvalitami dodnes převyšuje většinu děl ostatních. S filmovou adaptací, která přišla do kin roku 2001, je to stejné. Původní trilogie se řadí mezi absolutní špičky fantazy žánru. S jmény jako Viggo Mortensen nebo sir Ian McKellen a v režii Petera Jacksona vzniklo úchvatné filmové dílo.

Dnes se podíváme trochu škarohlídsky na pět filmových chyb, kterých si mohlo oko diváka všimnout. Je jasné, že při natáčení takto megalomanských fantazy ság se sem tam nějaká ta chybička vyskytne. Vezmeme-li v potaz i metráž filmů, která dosahuje vždy ke třem hodinám.

1Chudák Boromir

Začneme chybami v prvním díle. Obě se budou týkat jedné smutné postavy ve filmu. Samotného Boromira. Ten je omámen silou prstenu, který má za úkol pomoci zničit, a snaží se ho Frodovi vzít. Frodo však vyklouzne. Přitom se mu prsten dostane na jeho prostředníček. Když však vidíme další záběr, ve kterém se Boromir omlouvá, Frodo má prsten na ukazováčku.

2Chudák Boromir na druhou

Vybral jsem scény s Boromirem proto, že mi přijdou nejvíce zapamatovatelné. Boromir je, jak jsme si již řekli, přemožen silou prstenu. Ale najde v sobě ještě dosti sil na to, aby ochránil své přátele hobity. Stane se tak v poslední bitvě prvního dílu. Boromir umírá. Boromir v jedné scéně drží Aragorna za ruku a v další zase ne. Tyto záběry se opakují vícekrát.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

3Neposedný meč

Maršál a pozdější král rohanu Eomer se  ve druhém díle potká s trojicí Aragorn, Legolas a Gimli. Ti se snaží pronásledovat tlupu skřetů, kteří zajali jejich přátele. Když jim Eomer dává dva koně, je vidět záběr, ve kterém mu padá při nasednutí na jeho koně meč z pochvy.

4Smíškovo zranění

Smíšek se snaží utíkat před skřety, kteří ho drží v zajetí. Utíká do Farngornského hvozdu. To je velice temný a starý les, ve kterém údajně žijí lesní enti. V jednom záběru je vidět na jeho tváři patrné zranění na levé straně obličeje. V dalším záběru zas na druhé. Takto se to střídá vícekrát.

5Gríma Červivec

A jednu chybu z posledního dílu. Grima Červivec je zrádný služebník Sarumana, který dlouhá léta otravoval duši i tělo rohanského krále Théodéna. Ten byl uvězněn ve sféře nebytí díky zlovutnému Sarumanovi a Gríma byl připraven nastoupit na trůn. Théodén byl však vyléčen díky Gandalfovi a jeho přátelům a Gríma byl vykázán z města. Ve třetím díle mu Legolas šípem zasadí smrtelnou ránu. Pozice šípu se však v po sobě navazujících scénách mění.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

Předchozí článekPrewiew: Metro Exodus opouští tunely Moskvy a objevuje krajinu Ruska
Následující článekTrailer na film Goodbye Christopher Robin

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four − 1 =