Páté pokračování Indiana Jonese má další komplikace

Indiana Jones ne a ne se vrátit. Je tomu skoro už rok a půl, kdy bylo oznámeno páté pokračování Indiana Jonese, ale během této doby postihly film pouze komplikace.

Indy přišel o syna

Shia LaBeouf, který hrál v Indiana Jones a Království křišťálové lebky Indyho syna, se neobjeví v Indiana Jones 5. Potvrdil to přímo scénárista David Koepp. Otázkou tedy je, jak se tvůrci vypořádají s touto ztrátou.

 

Počkáme si déle, než jsme čekali

Původně měl Indy premiéru naplánovanou na červenec 2019, místo toho se jej máme dočkat až 10. 7. 2020. Za vše nejspíš může nabitý program LucasFilmu, který upřednostňuje zejména Star Wars. Na vině je ale také režisér všech předchozích dílů Steven Spielberg. Ten ani v sedmdesáti letech nehodlá odpočívat a chrlí na nás jeden film za druhým. Zrovna dokončuje sci-fi Ready player one, na který nedávno vyšel první trailer, a také oznámil historické drama The Papers.  Indy by se tedy začal točit až někdy v druhé polovině roku 2018, a to by se snímek dělal dost narychlo.

Hlavní roli si nezahraje nikdo jiný než Harrison Ford, kterému v době natáčení bude nějakých 76 nebo 77 let. Tedy skoro o 20 víc, než bylo Seanu Connerymu v Poslední křížové výpravě, kde ztvárnil Indyho stárnoucího otce. Steven Spielberg navíc uvedl, že film musí natočit do doby, než Harrison oslaví 80.let.

KOUKNI SE  Kyslík: Kryogenní komora, blížící se smrt a ztracené vzpomínky

 

Co myslíte, povede se pátému dílu vymazat vzpomínky na nepovedenou Křišťálovou lebku? Popřípadě vznikne vůbec?

 

Vojtěch Blažek

Předchozí článekNejděsivější filmy zasazené do vesmíru
Následující článekTrailer na seriál Mindhunter v režii fenomenálního Davida Finchera

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen − eight =