Trailer: Pacific Rim – Útok na Zemi

Mezi štědrou nadílkou předvánočních trailerů se objevila i první upoutávka na sci-fi snímek Guillerma del Tora s názvem Pacific Rim – Útok na Zemi.

Del Toro si po svém posledním Hellboyovi naložil na záda ambiciózní projekt: střet obřích robotů s příšerami přicházejícími z hloubi oceánu nemenších rozměrů. „Chtěl jsem natočit film, ze kterého by mi ve dvanácti explodovala hlava,“ tvrdí o svém posledním díle režisér. Že by se právě jeho výtvor mohl stát ztělesněním snu každého fanouška sci-fi žánru slibuje i 3D formát, do kterého má být snímek převeden.

Pacific Rim je zasazen do blízké budoucnosti, ve které se lidská rasa střetává s vetřelcem nikoliv z nebes, ale ze Země. Uprostřed Tichého oceánu se otevře pět mil hluboká trhlina, která spojí svět lidí s říší obrovských nestvůr Kaiju. Začíná tak největší válka, jakou kdy planeta zažila. Aby byla řádění příšer učiněna přítrž, je vynalezena zbraň gigantických rozměrů: roboti Jaegers.

Jaegers, kteří už od prvního filmového plakátu nejsou žádná tintítka, jsou řízeni lidmi, respektive hned dvěma piloty, kteří jsou neurálními mosty spojeni nejen s roboty, ale i jeden s druhým. „Piloti nosí obleky, které je nervově spojují,“ komentuje fungování plechových obrů del Toro. „Ty mají nervové spony propojující jejich páteře. V helmách mají přenosový gel, kterým si vzájemně předávají podněty. Jeden z pilotů řídí levou nervovou síť Jaegera, druhý pravou a jejich společným cílem je, aby obě části pracovaly dohromady.“

KOUKNI SE  Trailer: Smrtelné zlo: Probuzení

Dvěma takovými piloty je i hlavní dvojice, na kterou se Pacific Rim zaměřuje: bývalý pilot (Charlie Hunnam – seriál Zákon gangu) a zaškolující se nováček (Rinko KikuchiNorské dřevo). Mimo ně herecké obsazení nabízí např. Idrise Elbu (Prometheus) nebo Charlieho Daye (Šéfové na zabití). Premiéra snímku připadá až na léto, ale dle nepotvrzených informací může fanoušky del Tora potěšit alespoň fakt, že režisér už spolu se scénáristou Travisem Beachamem pracuje na scénáři pro další díl.

Premiéra v ČR: 11.07.2013

Na trailer se můžete podívat zde:

Komentář k upoutávce od samotného režiséra tady:

Zuzana Hofmanová

Předchozí článekTrailer: Nevědomí
Následující článekKNIHA: Co sny vypovídají o dětské duši?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight + twenty =