Novinky a nejprodávanější detektivní romány z Dobrých knih

Hovory se smrtí – Chris Carter

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na hoHovor se smrtírské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem.

Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví. Hovor se smrtí je osmým příběhem o dvojici detektivů vyšetřujících v Los Angeles ultranásilné zločiny – Robertu Hunterovi a Carlosi Garciovi.

Do vody – Paula Hawkins

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a Do vodyzrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!

KOUKNI SE  Náruč plná letního čtení

 

Dívky z trajektu – Lone Theilsová

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště Dívky z trajektupodařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratila na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.

Žízeň – Jo Nesbø

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k Žízeňvraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování.

Recenzi najdete na kukatko.cz

KOUKNI SE  Únikovky, které by vám neměly uniknout!

 

Ví o tobě – Sarah Pinborough

Temný psychothriller o milostném trojúhelníku Každá zamlčená pravda, polopravda či lež má neodvatné důsletky. David a Adele působí jako ideální pár. On je úspěšný psychiatr, ona překrásná, bohatá dědička, dokonalá manželka zbožňující svého muže. Proč se tedy David tak úporně snaží, aby měl svou ženu neustále pod kontrolou? A proč ona dělá, co může, aby Ví o toběněkteré věci nepronikly navenek, téměř nevychází z domu a nemá přátele? A hlavně, proč si David začal s jinou? Louise se do pavučiny vztahů zaplétá neúmyslně.

Náhoda stíhá náhodu. Louise je zamilovaná do Davida, ačkoli se o něm od Adele v náznacích dozvídá znepokojivé věci. Obdivuje Adele, nepochopitelně podřízenou manželovi. Louise není v tomhle podivném trojúhelníku není sama, kdo neříká všechno.

Mistrně vypointovaný psychothriller britské spisovatelky Sarah Pinborough Ví o tobě připomíná tíživou atmosférou ledové dokonalosti a chladné manipulace s druhými román Mrtvá a živá (1938) autorky Daphné du Maurier. S lehkostí laťku překračuje a posouvá na vyšší úroveň. Do poslední chvíle si nikdo z aktérů včetně čtenáře nedokáže představit, co všechno je ve hře. Jen ona. Ona to ví.

Recenzovali jsme ZDE

Další kriminální příběhy a detektivní thrillery najdete u Dobrých knih.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × 2 =