Nejznámější filmové superhrdinky

Spousta fanoušků namítá, že superhrdinek je ve filmech tolik, kolik je černých superhrdinů. Takže málo. Jenomže pokud bychom zabrousili do historie, zjistíme, že filmů a seriálů (ať už hraných či kreslených) s ženskými superhrdinkami existuje více než by se na první pohled mohlo zdát. V článku se ale zaměříme na ty nejznámější ženské postavy z filmů podle komiksů. Rozdělíme si je na Marvel a DC univerzum.

2Marvel

U Marvelu v současnosti vede super/hrdinka Black Widow/Černá vdova, kterou hraje herečka Scarlett Johansson. Kromě obou týmovek (Avengers a Avengers: Age of Ultron) jste si mohli také v druhém Captainovi America s českým podtitulem Návrat prvního Avengera. To ještě není konec. Svou roli má jistou v nadcházejícím Captainovi America: Občanská válka. Měla by si zahrát v obou částech třetích Avengers: Infinity War. Pouze o čistokrevné sólovce studio Marvel prozatím vůbec nepřemýšlí.

Další známé superhrdinky z Marvelu patří hlavně mezi X-Meny. Ať už je to Jean Grey, Mystique, Storm či méně známá Rogue a nová postava Psylocke. První tři zmíněné postavy si zahrály více než jen jedna herečka. Jean Grey v původní X-menovské trilogii ztvárnila nizozemská herečka Famke Janssen (Chobotnice, Jsem agent, 96 hodin, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic). V novém snímku, který přijde do kin 19. 5. 2016, si mladý Jean zahraje Sophie Turner (Sansa Stark ze seriálu Hra o trůny). V první třech X-menovských filmech Mystique hrála Rebecca Romijn. V První třídě/First Class, Budoucí minulosti/Days of the Future Past a nadcházející Apokalypse/Apocalypse postavu Mystique hraje Jennifer Lawrence (série Hunger Games, Terapie láskou, Špinavý trik, Joy). Vyjma První třídy, kde se postava Storm vůbec neobjevuje. Ve všech ostatních hrála Halle Berry. Změna obsazení nastává s novým X-menovsAoU_ScarletWitch_Posterkým snímkem. Zde Storm ztvární Alexandra Shipp.

KOUKNI SE  Neuvěřitelně šílená fakta o hollywoodských celebritách

Rogue v podání Anny Paquin se objevila ve čtyřech filmech ale více méně jen sporadicky. Postava Psylocke je v současném filmovém univerzu naprostou novinkou. Roli Apokalypsovy stoupenkyně připadla herečce Olivii Munn (Iron Man 2, Bez kalhot, Chraň nás od zlého, Poldův švagr).

Málo známá ale přesto již viděna postava je Scarlet Witch. Poprvé se objevila ve filmu Avengers: AgGamora_Gotg_Textless_Postere of Ultron v podání Elizabeth Olsen. V blížícím se Captainovi America: Občanská válka tomu bude nejinak. Nebojuje v žádné přední linii, ale byla by chyba ji nezmínit. Podobně neokoukanou postavičkou ze světa superhrdinek je Gamora. Původně geneticky vylepšená nájemná vražedkyně, později člen skupiny zvané Strážci galaxie. Gamoru hrála Zoe Saldana známá z filmů jako Terminál, Star Trek, Avatar, Star Trek: Do temnoty, Kniha života a další. V budoucnu ji čeká nejedno pokračování (Star Trek: Do neznáma, Strážci galaxie 2, Avatar 2, Avatar 3 a Avatar 4).

Marvel do budoucna chystá začlenit do univerza další dvě ženské superhrdinky. Wasp (Evangeline Lilly), která se objeví v Ant-Manově pokračování Ant-Man (Paul Rudd) and the Wasp. Bude hrát nejen jeho parťačkuCaptain-Marvel-Yvonne-Strahovski-Art-by-Amy ale také životní partnerku.  Premiéra snímku je prozatím stanovena na 6. července 2018. Druhá superhrdinka bude Captain Marvel. Nenechte se zmást, opravdu se jedná o ženu. Půjde o plnohodnotný film podle komiksu s ženskou představitelkou v hlavní roli. Premiéra bude pravděpodobně 8. 3. 2019. Podle prvních indicií si ji zahraje Australanka Yvonne Strahovski (seriály Dexter, Chuck, 24 hodin: Dnes neumírej, filmy Elitní zabijáci; Já, Frankenstein).

KOUKNI SE  Na plátně sourozenci, v reálu spolu randili

1DC

Nejznámější ženskou postavou z DC univerza je bezpochyby Catwoman. V této roli se vystřídalo hned několik hereček. Například Halle Berry ve stejnojmenném snímku z roku 2004. Michelle Pfeiffer ve snímku Batman se vrací z roku 1992. Nebo Anne Hathaway jako Catwoman ve filmu Temný rytíř povstal z roku 2012 a mnoho dalších. Jmenuju jen ty obecně nejznámější, jinak bychom tady byli do soudného dne.

Nesmíme přehlédnout nově se rozjíždějící Wonder Woman, která si na svou sólo akci ještě nějaký ten pátek počká. Vidět ji můžeme již v těchto dnech v kině díky filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, kde sehraje podstatnou roli. Wonder Woman má na kontě bezpočet televizní seriálů (od 50. do 90 let minulého století). Určitě 46889412.cachedse najde i několik porno verzí. Sólovka má premiéru 22. 6. 2017. Gal Gadot je tedy první neamerickou herečkou, která ztvární tuto komiksovou postavu. Herečka se na rodila v Izraeli, kde dva roku sloužila v izraelské armádě. Do role Wonder Woman bylo obsazena díky těmto vojenským zkušenostem.

DC prozatím více filmových superhrdinek nemá. V jistých mezích to zachraňuje seriálová tvorba. Především Supergirl, která se objevila v seriálu Smallville ztělesněná kanadskou herečkou Laurou Vandervoort (serBenoistSupergirliály „V“, Bitten, filmy Tohle je válka!, Méďa). V současnosti běží stejnojmenný seriál v podání Melissy Benoist (seriály Glee, Dobrá manželka, filmy Whiplash, Druhá míza). Kdo sleduje seriál Arrow a Legends of Tomorrow/Legendy zítřka, případně Flashe ví, že zde se to nejrůznějšími superhrdinkami jen hemží. Od Speedy a Black Canary z Arrowa po White Canary a Hawkgirl z Legends of Tomorrow.

KOUKNI SE  10 netušených faktů o Noční můře v Elm street

Kromě připravované Wonder Woman, DC momentálně neplánuje žádné nové ani vedlejší ženské komiksové postavy zahrnovat do svého univerza.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.comingsoon.net, www.whatculture.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × four =