Nejšílenější konspirační teorie o celebritách

Pojďte se spolu se mnou ponořit do světa těch nejšílenějších konspiračních teorií o celebritách. S čím vším dokážou lidé přijít. A čemu všemu jsou ochotni věřit bez zjevných důkazů.

1. John Travolta byl nahrazený Royem Blackem

Po hitech jako Horečka sobotní noci a Pomáda se kariéra herce Johna Travolty střetla s několika životními a finančními krizemi. Holt jednou jsi dole, jednou nahoře. Návrat mezi elitu přišel s prací na filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí v roce 1994. Za ztvárnění Vincenta Vegy v kriminálním dramatu s komediálními prvky a hvězdným obsazením si vysloužil nominaci na Oscara. Podle jedné konspirační teorie John Travolta ve skutečnosti zemřel v roce 1991 a byl nahrazený německým zpěvákem Royem Blackem. Ačkoli Black oficiálně zemřel 9. října 1991. Kvůli velké podobnosti mezi Blackem a Travoltou mnozí věří, že zpěvák fingoval svou smrt, aby převzal hercovo místo. Tato konspirační teorie má několik nezodpovězených otázek. Pokud to tak skutečně je, kdy a jak Travolta zemřel? A za druhé, proč by ho nahrazoval Black? Jen kvůli tomu, že si jsou podobní? Tahle šílená konspirační teorie je momentálně snadno vyvratitelná.

 

2. Miley Cyrus je spící agent

Jako Hannah Montana hrála Miley Cyrus obyčejnou školou povinnou dívku a zároveň tajnou senzační popovou zpěvačku. Pokud vám to přijde zvláštní, co pak řeknete na tohle. Při talk show „The Alex Jones Show“ pronesl zpěvák Jonathan Davis teorii, že Miley byla ve skutečnosti spící agent pro Obamovu administrativu. Pěvecká kariéra plná skandálních kousků byla prý zástěrka. Podle něj Obama používal Cyrus a její kontroverzní akce na koncertech k manipulaci s médii, aby odvedl pozornost veřejnosti od daleko vážnějších problémů. Někdo by mohl říct, že jde o naprostou hovadinu. Ale co třeba tento fakt: Elvis Presley dostal odznak vládního oddělení, které má za úkol potírat narkotika a jiné nebezpečné drogy. Tento odznak dostal osobně od tehdejšího prezidenta Richarda Nixona. A to je doložitelná realita. Rázem se teorie o Miley Cyrus coby tajné agentce nejeví jako naprosto šílená.

3. Stephen King zastřelil Johna Lennona

Kdo způsobil smrt zpěváka Johna Lennona? To je otázka, která nebyla dosud spolehlivě objasněná. Podle teoretika Stevea Lightfoota je odpověď více než jasná. Stephen King. Ano. Podle Lightfoota měl jeden z největších a nejznámějších spisovatelů hrůzy a teroru dnešní doby sprovodit ze světa hudební hvězdu a člena skupiny The Beatles Johna Lennona.  Co dovedlo Lightfoota k této domněnce? Zaprvé to King neudělal sám od sebe, ale na popud prezidenta Nixona a Ronalda Reagana. King pouze stisknul kohoutek. Podle něj existuje v magazínech Time a Newsweek zašifrovaná zpráva ohledně Lennonovy smrti. Údajně ve zprávě stojí kdo, proč a jak přesně naplánoval smrt člena britské skupiny. Včetně všech jmen, která

KOUKNI SE  Filmová práva na zombie videohru DayZ od českého studia koupili Britové

se na atentátu na Lennona podílela. Jenže taková konspirační teorie vyvolává mnohem více otázek než odpovědí. Proč zrovna Stephen King měl být pověřený zabitím Johna Lennona? Proč by se chtěla americká vláda (prezident) tak známé osobnosti, jakou Lennon byl, zbavit? Toť otázka.

4. Taylor Swift je satanistka

Jistá Zeena Schreck je hudební umělkyně. Jenže více známou se stala coby dcera Antona LaVeye, zakladatele satanova kostela. Zeena působila jako mluvčí církve po dobu pěti let než v roce 1990 odešla na pozici kněžky. Známá talentovaná zpěvačka Taylor Swift se narodila o rok dříve (1989). Hlavně kvůli jejich vzájemné podobnosti jsou někteří přesvědčení, že zpěvačka je klonem Zeeny. A kdo jiný by mohl mít prsty v utajovaném klonování lidí než ilumináti. Pokud by to byla pravda, tak by se pravděpodobně objevila po boku zpěvaččiny tvorby. Alespoň jednou a třeba nenápadně. Kupříkladu ve videoklipu „Look What You Make Me Do“.

5. Pizzagate

Nejprve světem proletěla kauza Watergate (odposlouchávání vysokých politických představitelů na příkaz prezidenta Richarda Nixona), poté Nipplegate. A naposledy se internetem prohnala bouře známá pod názvem Pizzagate. Dostáváme se od reálné kauzy se skutečnými následky k nepotvrzené kauze s mnohem vtipnějším názvem. Odehrát se měla v roce 2016 těsně před prezidentskými volbami v USA. V kauze figurovala Comet Ping Pong – pizzerie ve Washingtonu D.C., která měla být napojená na obchodování s dětmi. Podle této teorie měla být do všeho zapojená také prezidentská kandidátka za demokraty Hillary Clinton a další členové její politické strany. Nic z toho se ani náznakem nikdy neprokázalo. Neexistovaly ani žádné věrohodné důkazy. Přesto tato konspirační teorie zaplňovala titulní stránky novin a časopisů ještě dlouhých 12 měsíců. Nejspíš jen někdo chtěl pošpinit své politické rivaly, jak to bývá před volbami zvykem.

6. Keanu Reeves je nesmrtelný

Svět zábavy, svět Hollywoodu je plný lidí, kteří vypadají mladší, než kolik jim ve skutečnosti je. A teď nemám na mysli plastiky, které můžou pár let ubrat. Zkrátka stárnou pomaleji, ale přirozeně. U vybraných jedinců jde pomalu o extrém. Mnoho lidí je přesvědčených, že právě herec Keanu Reeves je nesmrtelný. Jednoduše proto, že to, co on dokáže, by nikdo jiný nebyl v jeho věku schopný. A odkazují na akční scény v Johnu Wickovi, které všechny natáčel Reeves sám bez využití kaskadérů. A to mu při natáčení dvojky bylo již 53 let. Není se tedy čemu divit. A nejen v současnosti. Napříč celou historií se objevují osoby, které vypadají přesně jako Reeves. Takže pokud by skutečně existoval jeden jediný nesmrtelný na celé planetě, tak to pro mnohé bude právě tento herec.

KOUKNI SE  BEST OF 2021: Nejlepší filmy roku

7. Chemická kastrace Michaela Jacksona

Jméno krále popu přitahuje konspirační teorie i po smrti. Tato konkrétní teorie je ale ze všech dosavadních nejšílenější a nejvíc znepokojující. Po Jacksonově smrti byl jeho osobní lékař Conrad Murray odsouzený za neúmyslné zabití. Murray se rozhodl napsat knihu, ve které vylíčil všechna fakta ohledně života a tvorby krále popu ze svého pohledu. V knize se mimo jiné zmínil o Jacksonově chemické kastraci v útlém dětském věku. A nová konspirace byla hned na světě. Aby to to Murray osvětlil, dodal, že zpěvákovy genitálie zůstaly nedotčené, ale dostával injekce, které vyvolaly zpěvákovu údajnou neplodnost. To by bylo uvěřitelné, kdyby šlo o vážný důvod. Proč by se někdo nechal kastrovat jen proto, aby lépe zazpíval výšky? Méně známá, přesto v základu stejná domněnka se objevila dříve v knize profesora Alaina Branchereaua. Profesor odůvodňoval kastraci ještě absurdněji. Prý šlo o jediný způsob, jak se nadobro zbavit akné. Nevím. Myslím, že existuje spousta jiných způsobů. Třeba nejsou trvalé, ale účinné.

8. Stevie Wonder není slepý

Stevie Wonder je bezesporu jeden z nejznámějších slepých hudebníků, jací kdy žili. Tato konspirační teorie pracuje s tím, že Wonder nikdy nebyl postižen slepotou a svou indispozici již desítky let předstírá. Hodně lidé včetně známého amerického sportovního redaktora Bonamiho Jonese podporuje tuto konspiraci, přestože důkazy jsou velmi chabé. Jedním z důkazů má být Wonderova záliba v basketbalu. Na slepého prý hraje basketbal podezřele dobře. Dalším údajným důkazem je to, že jednou chytil padající stojan na mikrofon. Jen tak. A opakovaně „ze srandy“ škrtil kolegu Boye George. Jakoby přesně věděl nebo spíše viděl, kde má George krk. Ale já říkám toto. Když je někdo slepý, neznamená to, že přestal vnímat své okolí. Právě proto tato teorie stále plave na vodě a dosud nenašla pevné dno.

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

9. Avril Lavigne zemřela a byla nahrazená

Co se týče zvěstí ohledně úmrtí slavných, tak každou chvíli se objeví nějaké kachna ohledně skonání některé z celebrit. Kdysi se šuškalo, že Chuck Norris (legenda akčních filmů) již není mezi živými. Ale to by o tom musel Chuck vědět, že?! ? Nejčastěji kolují zvěsti o známé zpěvačce a textařce Avril Lavigne. Hodně veřejně a zeširoka se spekulovalo o sebevraždě

, kterou měla provést Avril v roce 2003. Nahrávací studio zpěvačku údajně nahradilo Melissou Vandella, která je dvojnicí nebo klonem. Celý web je posetý „před“ a „po“ fotkami porovnávající Avril a Melissu. V písni „Slipped Away“ je podle členů brazilského fanklubu přímá narážka na Avrilinu smrt. Konkrétně v části „The Day You Slipped Away Was The Day I Found It Won´t Be The Same.“ Tímto faktem podpořená teorie se začala mezi lidmi šířit jako lesní požár. Zdá se, že lidé jsou ochotní uvěřit čemukoliv. I když důkazy jsou přinejmenším nepotvrzené a děravější než ementál.

10. Katy Perry je JonBenét Ramsey

Kdo zavraždil malou JonBenét Ramsey? V první řadě – kdo byla JonBenét. Holčička, která se narodila do bohaté rodiny. Už od mala byla vedena k životu v přepychu. Navíc holčičku matka malovala a strojila, jako by děvčeti bylo přes dvacet. Také s ní objížděla jednu soutěž krásy za druhou, kde JonBenét pokaždé bodovala. Zázračné dítě, které si dětství moc neužilo. Malá JonBenét Ramsey byla na Vánoce unesena z domu rodičů. Přes velké pátrací akce holčičku nemohli najít. Až o pár dní později našel její bezvládné tělo otec v rodinném sklípku v domě, zabalenou v povlečení. V domě rodičů, který policie důkladně prohledala. Kdo, proč a jak ublížil teprve šestileté holčičce se už asi nikdy nedozvíme. Vrah totiž nebyl dosud nalezen. To by ale nebyli lidé, kdyby nepřišli s nějakou teorií.

Podle konspirátorů malá JonBenét nezemřela. Její rodiče nafingovali smrt své dcery, aby mohla potají vyrůst a stát se popovou hvězdou Katy Perry. Ulítlá konspirační teorie stojí z velké části na fyzické podobnosti mezi Katy a JonBenét stejně jako na podobnosti rodičů obou ženských představitelek. Tato teorie má několik vážných trhlin. Jak se tedy zpěvačka mohla narodit o 6 let dříve než Ramsey? Nemluvě o nedostatku motivu rodičů. Z jakého důvodu by předstírali smrt své dcery? Zkrátka šílená konspirační teorie s morbidním podtextem.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.watchmojo.com

 

Předchozí článekChutní brouci – vítejte v třetím tisíciletí
Následující článekRecenze: Evangelium pekla – děsivý hon na vraha

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + 1 =